Jaka jest przyczyna skrzypiących drzwi w lodówce? - LODÓWKA - NAPRAWA LODÓWKI - NAPRAWA LODÓWEK POZNAŃ
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Fluke Europe B.V.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna BAZA WIEDZY Jaka jest przyczyna skrzypiących drzwi w lodówce?
drukuj stronę
poleć znajomemu

Jaka jest przyczyna skrzypiących drzwi w lodówce?

Brak awataru

Skrzypienie drzwiczek lodówki może być powodem usterki, a więc warto dowiedzieć się jak sobie z tym poradzić.

Wiele osób ignoruje skrzypienie drzwiczek lodówki, niestety objaw ten wiąże się z nieszczelnością bądź inną usterką, która może prowadzić do nieszczelności. Nieszczelność z kolei może przekładać się na nieprawidłową prace urządzenia. Zobaczcie więc co jest powodem skrzypienia drzwiczek oraz jakie elementy są za to odpowiedzialne.

Wytarty smar w zawiasach jest jedną z przyczyn skrzypienia drzwiczek. Nawet najlepszy smar po pewnym czasie się zużywa, jeśli lodówka ma już swoje lata, warto w pierwszej kolejności przyjrzeć się zawiasą. Problem na szczęście jest bardzo łatwy do usunięcia, wystarczy, że zawiasy ponownie nasmarujemy smarem.

Drugą przyczyna może być zanieczyszczony zawias, skrzypienie może także wynika z faktu, że do tulei zawiasu dostało się ciało obce bądź bolec, który się w nim znajduje powoduje hałas. Jeżeli po posmarowaniu zawiasu drzwiczki nadal skrzypią warto oczyścić zarówno bolec jak i tuleje po czym warto nasmarować całość ponownie.

Źle dobrany zawias jest kolejną przyczyną skrzypienia drzwiczek, w tej sytuacji drzwi mogą się zbyt łatwą bądź opornie otwierać, na ten element warto szczególnie zwrócić uwagę jeśli były one niedawno wymieniane – najlepiej dlatego wybierać oryginalne części bądź jak zamienne to wybierać te jak najlepiej dobrane pod konkretny model urządzenia

Guma z której została wykonana uszczelka może być sparciała. Musimy wtedy jak najszybciej wymienić ją na nową, ponieważ da nam ona gwarancję szczelności lodówki. Uszkodzona uszczelka powoduje zwiększenie kosztów eksploatacji oraz może prowadzić do dalszych awarii urządzenia. 

follow us in feedly
Średnia ocena:
 
Oceń jako:
dodaj do ekspertów
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (1)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
Jak tylko coś w mojej lodówce zaczyna szwankować, to zaraz dzwonię po serwis Technikan. Są w każdym większym mieście: Warszawa, Poznań, Wrocław etc.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Amatorskie urządzenia energetyczne i elektroenergetyczne Amatorskie urządzenia ... Zapraszam do zbierania, prezentowania, dyskutowania nad amatorskimi rozwiązaniami energetycznymi, ...
Rolnictwo energetyczne Rolnictwo energetyczne Informacje dotyczące rolnictwa energetycznego, biogazowni, biopaliw, roślin energetycznych itp.
Elektroenergetycy Elektroenergetycy Zapraszam serdecznie wszystkich, których pasją lub zamiłowaniem jest zajmowanie się wysokim napięciem, ...
Oświetlenie samochodowe Oświetlenie samochodowe Grupę dedykuję problemom i pomysłom związanym z realizacją oświetlenia samochodowego, światła do ...
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl