Multizłącza - innowacyjny system do podłączania maszyn i robotów - ZŁĄCZA - PNEUMATYKA - ROBOTY PRZEMYSŁOWE - ELEKTROPNEUMATYKA - MULTIZŁĄCZE - MULTI-ZŁĄCZA - MULTILINE - MULTIZŁĄCZKI - ZŁĄCZA SUCHOODCINAJĄCE
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Fluke Europe B.V.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Automatyka Multizłącza - innowacyjny system do podłączania maszyn i robotów
drukuj stronę
poleć znajomemu

Multizłącza - innowacyjny system do podłączania maszyn i robotów

fot. Multizłącze

Robotyzacja wraz z rozwojem przemysłu maszynowego stawia coraz większe wymagania producentom elementów złącznych, którzy muszą szybko reagować na nowe rozwijające się segmenty rynku. Zastosowanie robotów i optymalizowanie linii produkcyjnych zwiększa efektywność firmy i jej konkurencyjność. Ciągła modernizacja zmusza do stosowania innowacyjnych rozwiązań, które oszczędzają czas i koszty utrzymania.

Roboty oraz maszyny mogą być wielokrotnie rozłączane podczas procesu produkcyjnego. Długi czas podłączeń i zmian może w znaczny sposób ograniczyć produktywność i zwiększyć ich koszt ewentualnych przestojów. Standardowe rozwiązania składają się z wielu oddzielnych elementów, które często nie stanowią spójnego, bezpiecznego w obsłudze systemu. Firma Pneumat System proponuje klientom unikalne rozwiązanie w postaci produktu, który w prosty sposób radzi sobie z wcześniej wymienionymi problemami.

Multizłącze w robocie przemysłowym

Multizłącze w robocie przemysłowym
 

Kompaktowe multizłącza do podłączania wielu mediów jednocześnie

System MULTILINE to niespotykane do tej pory na polskim rynku modułowe złącza do obsługi wielu mediów jednocześnie. W jednym zestawie mogą być zawarte złącza obsługujące media takie jak: sprężone powietrze, ciecze, gazy oraz sygnały elektryczne i elektroniczne. To rozwiązanie jest zbudowane z modułów zawierających miejsca na wymienne wkłady, które można konfigurować w dowolny dla operatora sposób. Daje to nieograniczone możliwości połączeń i szybką adaptację do ewentualnych zmian. Adaptery wymienne są zbudowane z przyłączy wtykowych stosowanych w układach pneumatycznych. Pozwala to na szybki i łatwy montaż a jednocześnie dzięki solidnemu wykonaniu gwarantuje szczelne połączenia. Do podłączenia multi-złączy nie są konieczne żadne narzędzia, a wszystkie jego elementy stanowią jeden współgrający system. Warto dodać, że wtyki są dostosowane do niemal wszystkich średnic węży kalibrowanych dostępnych na rynku, a producent ma w swojej ofercie wersje przewodów i złączy odporne nawet na agresywne media. Ten system wyklucza sytuacje w której węże są przymocowywane w sposób ,,garażowy’’ na ślimakowe opaski zaciskowe powodujące uszkodzenia przewodów oraz ryzyko uszkodzenia dłoni operatora. Wszelkiego rodzaju obejmy stwarzają ryzyko uszkodzenia węży i wynikających z nich strat sprężonego powietrza, które jest stosunkowo drogim medium.

Multizłącza z wężami

Multizłącze z wężami

Kolejną zaletą tego rozwiązania jest możliwość rozłączania układu będącego pod ciśnieniem. System zawiera również złącza suchoodcinające do cieczy i gazów, dzięki czemu nie ma ryzyka wydostania się medium poza układ ani przenikania do układu powietrza wraz z zanieczyszczeniami. Dodatkową zaletą takich złączy jest możliwość łączenia ich ze złączami elektrycznymi. Ten system może być wyposażony we wtyki M12, które mogą przesyłać prąd o napięciu nawet do 630 V. Stanowi to najbardziej kompaktowe tego typu połączenie dostępne na rynku. Multizłącza mogą być dostępne również w wersji jednostronnie odcinającej i z wolnym przelotem by jak najbardziej zwiększyć ich przepustowość. Takie wielofunkcyjne podejście gwarantuje szybkie i bezpieczne podłączenie wielu przewodów jednocześnie. MULTILINE posiada system kodowania wtyków, dzięki czemu mamy gwarancję że w momencie łączenia gniazda z wtykiem złącza będą w prawidłowej konfiguracji. Stosowanie pionierskiego pomysłu znacznie redukuje czasy przestojów, co znacząco wpływa na wzrost rentowności przedsiębiorstwa.

Multizłącza z przewodami

Multizłącze z przewodami
 

Mnogość aplikacji i zastosowań 

Multizłącza MULTILINE znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. System może być z powodzeniem używany w branży spożywczej, kosmetycznej, farmaceutycznej oraz przy podłączaniu maszyn dozujących i pakujących. Wykonanie ze stali nierdzewnej oraz odpowiednie uszczelnienia w pełni spełniają normy FDA. Dodatkowo złącza wtykowe do przewodów są skonstruowane w taki sposób żeby nie zawierały zagłębień do gromadzenia się zanieczyszczeń. Kompaktowa konstrukcja oraz unikalny design sprawiają, że MULTILINE w łatwy sposób możemy również czyścić i konserwować, co gwarantuje długoterminowe użytkowanie ograniczające w znaczący sposób czas przestojów.

Podsumowując Multi-Line to unikalne rozwiązanie dające wiele korzyści w przypadku podłączania maszyn i robotów:

 • oszczędność czasu i ograniczenie czasu przestojów
 • kompaktowa konstrukcja
 • wymienność wkładów, oszczędność kosztów konserwacji, możliwość użycia elementów w dowolnych konfiguracjach
 • podłączenie 3 mediów jednocześnie (sprężone powietrze, ciecze, prąd)
 • szczelność połączeń, połączenia wodne suchoodcinające
 • nowoczesny design
 • mnogość aplikacji i zastosowań
 • brak możliwości pomyłek dzięki kodowanym połączeniom
 • solidne wykonanie oraz dostępność w wariancie ze stali nierdzewnej
 • możliwość połączenia i rozłączenia nawet pod ciśnieniem
 • różne rozmiary przewodów w jednym multizłączu
 • dźwignia montażowa pozwalająca na szybki i łatwy montaż
 • brak potrzeby używania dodatkowych narzędzi

Multizłączki

Multizłączki

follow us in feedly
Średnia ocena:
 
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl