Wybór domeny. O czym nie zapomnieć? - DOMENA - DOMENY - DOMENY INTERNETOWE - DOMENY NAJWYŻSZEGO POZIOMU
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Informatyka Wybór domeny. O czym nie zapomnieć?
drukuj stronę
poleć znajomemu

Wybór domeny. O czym nie zapomnieć?

Pierwsze wrażenie najważniejsze – to popularne powiedzenie sprawdza się nawet w odniesieniu do stron internetowych, do wejścia na które może skutecznie zachęcić lub równie skutecznie zniechęcić odpowiednio bądź nieudolnie dobrana domena. To nazwa strony www jest swego rodzaju wizytówką naszej wirtualnej witryny, dlatego nie ma sensu decydować się na przypadkowe nazewnictwo, a konieczne jest dokonywanie wnikliwej selekcji. Kilka ważnych wskazówek nim cokolwiek postanowisz odnośnie optymalnej domeny dla Twego przyszłego serwisu znajdziesz w dalszych fragmentach.

Skojarzenia

Dobrze, aby adres Twojej strony był powiązany z jej charakterem. Nie może być tak, że domena składa się z przypadkowych słów, czy wyrażeń, jakie sugerują potencjalnemu odbiorcy witryny coś zupełnie innego niż to, co na serwisie faktycznie się znajduje. Kompletna bezmyślność w zakresie wyboru domeny jest równoznaczna z brakiem poszanowania czytelników, a także nierzadko łączona z celowym wprowadzaniem w błąd. Niekiedy przyszli właściciele stron www szukają nazw domenowych, które są po prostu popularne, na topie, więc przyniosłyby ich witrynom dużo pożądanych wejść. I ok, nawet jeśli takim trikiem marketingowym uda nam się ściągnąć internautów, którzy klikną w nasz adres i zostaną przekierowani na naszą stronę www, co to daje? Przecież docelowo nie tego oni szukają i od razu zrezygnują z lektury treści, frustrując się, że niepotrzebnie poświęcili czas na coś kompletnie nieprzydatnego i niezgodnego z ich zapytaniem. Warto więc dobierać tak domeny, aby kojarzyły się przynajmniej trochę z branżą w jakiej działamy, z produktami, które proponujemy, czy ofertą jaką przedstawiamy internautom. W tym celu warto jest korzystać z wyszukiwarek wolnych domen, które zupełnie bezpłatnie dostępne są na stronach znanych marek typu Hekko. Można wpisać słowo kluczowe, a po zaledwie jednym kliknięciu myszką, w parę sekund ładuje się mnóstwo rozmaitych wariantów kombinacji nazw domenowych zawierających tag, jaki nas interesuje. Łatwiej i wygodniej być nie może, a kiedy spośród ogromu dostępnych możliwości wybierzemy tę jedną konkretną nazwę, eksperci Hekko czy innej podobnej w swej działalności firmy, zajmą się procesem rejestracji domeny.

Minimalizm

Obce wyrazy, nowomowa, długie i zawiłe określenia, szczególnie oryginalne wyrażenia – to wszystko stanowi najczęstsze błędy popełniane przez laików w dziedzinie doboru domen. Nie ma sensu grubo przesadzać z kreatywnością, bo przecież w przypadku kształtowania adresu www zupełnie nie o to chodzi. Zamiast decydować się na fantazyjne i trudne do zapamiętania domeny, koniecznie sprawdź proste i minimalistyczne nazwy – być może są wolne. Postaw się na miejscu statystycznego Kowalskiego, który wcale nie musi biegle władać językiem obcym, czy lubić rozwiązywać szarady, aby w głowie utkwiła mu wymyślna nazwa domenowa, na którą postawiłeś. Generalnie zasada jest taka, że podczas tworzenia adresu www, możemy skorzystać z ponad sześćdziesięciu znaków, ale oczywiście to tylko teoria. W praktyce jak najbardziej nie jest to wskazane, aby wydłużać nazwy domenowe. Im krócej, tym łatwiej w utrwaleniu u odbiorcy, więc zarazem większe prawdopodobieństwo, że potencjalny użytkownik sieci, potrzebując określonych informacji, produktów czy usług, przypomni sobie właśnie o naszej witrynie.

follow us in feedly
Średnia ocena:
 
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl