Chmura Krajowa – charakterystyka przetwarzania danych w chmurze - CHMURA - PRZETWARZANIE W CHMURZE - CHMURA OBLICZENIOWA
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Informatyka Chmura Krajowa – charakterystyka przetwarzania danych w chmurze
drukuj stronę
poleć znajomemu

Chmura Krajowa – charakterystyka przetwarzania danych w chmurze

Początkowo sposób działania chmury był dla użytkowników mocno zastanawiający i niezbyt godny zaufania. Rozwój technologii spowodował jednak, że rozwiązanie to stało się niezwykle polecane przez wszystkich, którzy zdecydowali się na magazynowanie danych w wirtualnej przestrzeni.

 

Maksymalny poziom bezpieczeństwa

Wielu użytkowników przechowuje w chmurze tajne dane, które nie powinny dostać się w niepowołane ręce. Sporo dostawców niekiedy nawet przedkłada istotę bezpieczeństwa ponad możliwości samej chmury, co jest tylko dowodem na to, że nie ma podstaw do tego, aby obawiać się o poufność swoich plików. Złożoność bezpieczeństwa jest znacznie zwiększona, gdy dane są dystrybuowane na większym obszarze lub na większej liczbie urządzeń, a także w systemach z wieloma dzierżawcami współdzielonych przez niepowiązanych użytkowników.

Wszystko to jest możliwe do osiągnięcia dzięki tworzeniu kopii zapasowych środowiska zarówno w chmurze, jak i zewnętrznej serwerowni klienta. Rozwiązania, jakie w swojej ofercie ma Chmura Krajowa, zapewniają możliwość objęcia poziomem bezpieczeństwa wirtualne i fizyczne serwery, bazy danych, aplikacje czy środowiska stacji roboczych.

Korzyści organizacyjno-finansowe

Najważniejszą zaletą wynikającą z korzystania z chmury jest duża elastyczność organizacji, która zdecyduje się na wdrożenie tego rozwiązania do swojej działalności. Za jej pomocą możliwe jest zwiększenie mobilności pracowników, a to wszystko dzięki ponownemu wyposażaniu, dodawaniu lub rozszerzaniu zasobów infrastruktury technologicznej. Co więcej, dzięki projektom dostawców tego typu usług, przedsiębiorstwa mogą przekształcić wydatki inwestycyjne, np. w postaci zakupu serwerów, w wydatki operacyjne.

Podmioty dzięki chmurze mają również zdecydowanie większą niezależność dotyczącą urządzeń i lokalizacji. Użytkownicy mają dostęp do systemów przy pomocy jedynie przeglądarki internetowej, niezależnie od ich lokalizacji czy używanego urządzenia (laptop, smartfon). Ponieważ infrastruktura znajduje się poza siedzibą (zazwyczaj jest udostępniana przez firmę zewnętrzną) i jest dostępna za pośrednictwem internetu, użytkownicy mogą łączyć się z nią z dowolnego miejsca.

Pewność wysokiej wydajności

Eksperci z branży IT, znajdujący się w gronie pracowników każdego usługodawcy, stale monitorują wydajność wirtualnej przestrzeni. Ułatwienie ich pracy jest możliwe dzięki spójnemu i luźnemu powiązaniu architektury chmur – są one budowane przy użyciu usług sieciowych działających jako interfejs systemowy. Z tego powodu każdy użytkownik może mieć pewność, że jeśli już dojdzie do jakiegokolwiek problemu, niemal natychmiastowo zostanie on rozwiązany.

Wysoki poziom wydajności jest szczególnie odczuwalny w sytuacji, gdy na zespole danych musi pracować duża liczba osób. W tradycyjnej formie pracownicy musieliby poświęcać sporo czasu na oczekiwanie związane z zapisaniem i wysyłaniem poszczególnych elementów bazy, podczas gdy chmura pozwala wykonać wszystkie czynności znacznie szybciej. Do tego dochodzi brak konieczności instalowania odpowiedniego oprogramowania na każdym używanym urządzeniu.

follow us in feedly
Średnia ocena:
 
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl