Konfiguracja protokołu IPSec w systemie Windows Vista - str. 2 - IP - IPSEC - BEZPIECZEŃSTWO - MICROSOFT - WINDOWS - VISTA - WF.MSC - ZAPORA
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna BAZA WIEDZY Konfiguracja protokołu IPSec w systemie Windows Vista
drukuj stronę
poleć znajomemu

Konfiguracja protokołu IPSec w systemie Windows Vista

3. Konfiguracja reguły zabezpieczeń połączeń w eksperymentalnym modelu sieci

W celu skonfigurowania usługi IPSec należy stworzyć regułę, w której IPSec zostanie włączony.  W kategorii reguł „Reguły zabezpieczeń połączeń” tworzymy nową regułę typu „Od serwera do serwera”, która umozliwia uwierzytelnianie połączenia pomiędzy dwoma komputerami niebędącymi w jednej domenie.

Rys. 19.  Okno kreatora nowej reguły, wybór typu reguły.


Następnie podajemy punkty końcowe tzn. adres Ipv6 identyfikujące komputery, między którymi zestawiano połączenie.

 

Rys. 20.  Okno kreatora nowej reguły, definicja adresów IPV6 komputerów.Rys. 21.  Okno kreatora nowej reguły, wybór opcji związanych z uwierzytelnianiem.

W regule wybieramy wymaganie uwierzytelniania połączeń przychodzących i wychodzących tzn., że komunikacja będzie możliwa tylko w chwili gdy połączenie zostanie uwierzytelnione. Opcja „żądaj” zezwala na połączenie nawet w sytuacjach gdy połączenie nie zostanie uwierzytelnione.

Rys. 22.  Okno kreatora nowej reguły, wybór metody uwierzytelniania.

Ze względu na charakter modelu oraz na fakt, że komputery nie należały do jednej domeny wybieramy opcję „Dostosuj” w pozycji „zaawansowana” w panelu wyboru  metody uwierzytelniania, po czym otwiera się okno dostosowywania zaawansowanych metod uwierzytelniania. W celu definicji nowej metody wybieramy przycisk „Dodaj” w ramce „Pierwsze uwierzytelniane”. Następnie zaznaczamy ostatnią pozycję :Klucz wstępny”, który jest unikalnym ciągiem znaków znanym po obu stronach ustawianego połączenia i posłuży do uwierzytelnienia połączenia w chwili jego ustanawiania.

Rys. 23.  Okno dostosowania zaawansowanych metod uwierzytelniania,

nowej metody pierwszego uwierzytelniania.

W przypadku wyboru metody uwierzytelniania z poświadczeniem w postaci klucza wstępnego w pierwszym uwierzytelnianiu, nie jest możliwe określenie drugiego uwierzytelniania.
Następnym krokiem jest określenie profilu tzn. określenie sytuacji kiedy konfigurowana reguła będzie miała zastosowanie. Dostępna jest jedna z trzech opcji: domena, prywatny, publiczny.

Rys. 24.  Okno kreatora nowej reguły, wybór profilu reguły.

Ostatnim krokiem konfiguracji nowej reguły jest podanie jej nazwy i zaakceptowanie wszystkich wykonanych czynności. Nowa reguła pojawia się na liście reguł i domyślnie jest aktywna.
Konfiguracja protokołu IPSec. dla reguły jest omówiona w następnym rozdziale.

REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
POMOC elektroonline.pl POMOC elektroonline.pl Masz problem z jakąś funkcjonalnością portalu, nie możesz dodać zdjecia video?? pisz pomożemy!!
Pojazdy elektryczne (EV) Pojazdy elektryczne ... Forum poświęcone pojazdom z napędem elektrycznym lub hybrydowym oraz systemom ich ładowania.
Przedsiębiorcy Przedsiębiorcy Grupa zrzeszająca przedsiębiorców oraz ludzi pragnących założyć własną firmę
Elektroinstalatorzy - instalacje elektryczne Elektroinstalatorzy - ... Forum w którym są poruszane tematy związane z branżą elektroinstalacyjną, osprzętem. Porady, opinie, ...
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl