3M wprowadza na rynek mufy przelotowe z żywicą Scotchcast 40 - 3M - MUFY PRZELOTOWE - SCOTCHCAST 40 - 92 NBA 1C - 92 NBA 3C
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Elektrotechnika 3M wprowadza na rynek mufy przelotowe z żywicą Scotchcast 40
drukuj stronę
poleć znajomemu

3M wprowadza na rynek mufy przelotowe z żywicą Scotchcast 40

fot. 3M

Mufy żywiczne 3M Scotchcast do łączenia kabli nieekranowanych, to nowy produkt firmy 3M. Seria produktów 92 NBA 1C i 3C zapewnia doskonałą izolację elektryczną i ochronę mechaniczną. Mufy te znajdą zastosowanie w każdych warunkach: we wnętrzach pomieszczeń, na powietrzu, pod ziemią i w wodzie.

Mufy żywiczne 3M Scotchcast zostały zaprojektowane w celu łączenia nieekranowanych kabli niskiego napięcia o izolacji tworzywowej. Każda złączka może obsłużyć od 1 do 5 żył roboczych kabla.

Łatwe w użyciu

Mufy 3M Scotchcast z serii 92 NBA 1C i 3C zapewniają możliwość szybkiej i łatwej instalacji. Przezroczysta, jednoczęściowa osłona z zamknięciem zatrzaskowym jest prosta w obsłudze
i usprawnia przebieg instalacji. Uszczelnienia piankowe znajdujące się po obu stronach osłony, mogą być zastosowane do kabli o różnych średnicach, dzięki wstępnym nacięciom pianki. Zatyczka zamykająca osłonę chroni połączenie przed zanieczyszczeniami.

Poprzez zastosowanie zintegrowanych złączek śrubowych mufa zapewnia bezpieczeństwo połączenia. Pięciożyłowy element łączący pozwala na swobodne ułożenie kabla i zachowanie niezbędnych dystansów wewnątrz mufy. Dzięki dołączonemu do zestawu kluczowi, nie potrzebne są żadne dodatkowe narzędzia.

Ochronę zapewnia żywica

Składniki żywicy Scotchcast 40 przed użyciem znajdują się w specjalnym dwudzielnym worku ze zintegrowanym systemem zamkniętego mieszania.

Poprzez usunięcie zgrzewu w woreczku następuje zmieszanie się składników żywicy – wyjaśnia Sebastian Urbanek, Inżynier Serwisu Technicznego 3M Poland. - Zawory w osłonie i w worku z żywicą pozwalają na opróżnienie zawartości w sposób bezpieczny dla użytkownika. Po połączeniu obu zaworów wystarczy obrócić worek o 180 stopni względem skorupy, żeby ta wypełniła się zmieszanym płynem. System CMP (Closed Mixing and Pouring) zastosowany w produkcie zabezpiecza przed kontaktem żywicy ze skórą i sprawia, że jej użycie nie powoduje zagrożenia w trakcie montażu.

Zewnętrzna warstwa aluminium, którą pokryty jest worek ze składnikami żywicy, chroni ją przed wilgocią i wpływem warunków zewnętrznych. Dzięki temu produkt jest bezpieczny dla użytkownika.

W zestawie 3M Scotchcast znajdują się:
•    Plastikowa osłona
•    Pięciożyłowa złączka
•    2 piankowe zatyczki
•    Dwudzielny worek ze składnikami żywicy z zaworem w systemie CMP
•    Instrukcja montażu

O 3M Company

3M będąc uznanym liderem w dziedzinach badania i rozwoju, produkuje tysiące innowacyjnych produktów na potrzeby dziesiątek różnych rynków m.in. bezpieczeństwa i ochrony zdrowa. Kluczową siłą 3M jest zastosowanie więcej niż
40 odmiennych platform technologicznych – często w połączeniu –  dzięki  którym dostosowuje się do szerokiego zakresu potrzeb klienta. Przy sprzedaży wynoszącej 25 mld USD, 3M zatrudnia 79 000 osób na całym świecie
i prowadzi działalność w ponad 60 krajach.
W celu uzyskania dodatkowych informacji, proszę odwiedzić stronę internetową: www.3m.com

O 3M Poland

3M Poland Sp. z o.o. jest filią koncernu Minnesota Mining and Manufacturing i została założona w Polsce w 1991 roku. Centrala mieści się w Kajetanach k/Warszawy, a biura regionalne w Gdańsku, Katowicach i Wrocławiu. 3M Poland posiada zakłady produkcji medycznej i przemysłowej we Wrocławiu, Skomielnej i Janinowie. 3M Poland posiada
w swojej ofercie ponad 10 000 produktów.
W celu uzyskania dodatkowych informacji, proszę odwiedzić stronę internetową: www.3m.pl

follow us in feedly
Średnia ocena:
 
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (1)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
miliard
pytanie ile za to chcą
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl