Jak kraść prąd - USA - KRADZIEŻ PRĄDU - RAPS - ARMIA
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna BAZA WIEDZY Jak kraść prąd
drukuj stronę
poleć znajomemu

Jak kraść prąd

Brak awataru
autor: Marek

W momencie kiedy potrzebujesz dostępu do prądu bo np komórka ci padła a w twoim zasięgu nie ma gniazdka można skorzystać z rozwiązania opracowanego przez amerykańskich żołnierzy.

Amerykańscy komandosi zamówili u inżynierów urządzenie, które pozwoliłoby podłączać się do linii wysokiego napięcia i w ten sposób ładować urządzenia. W ten sposób powstał system RAPS (Remote Auxiliary Power System).

Fot. Wired

RAPS jest niedużym, specjalnie zaprojektowanym hakiem, który zaczepia się o linię wysokiego napięcia. Urządzenie posiada długi przewód, podłączany do urządzenia, które ma być naładowane. W haku umieszczono niewielkie, metalowe ostrze, które nacina izolację kabla i pozwala na przesył prądu. Dodatkowo RAPS wyposażony jest w prostownik przekształcający prąd przemienny na prąd stały.

Urządzenie zostało tak zaprojektowane, aby jego użycie nie wiązało się z ryzykiem porażenia prądem. RAPS jest szczelny - bez obaw można go używać w deszczu, a nawet pod wodą.


WIRED

follow us in feedly
Średnia ocena:
 
Oceń jako:
dodaj do ekspertów
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (6)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
Kurgan
Bzdurny pomysł i kolejne wywalone w błoto pieniądze przez "naukowców". Bateria słoneczna 120W to w detalu jakieś 1000 PLN. Co ciekawe działa wszędzie :D Ciekawe gdzie na pustyni czy w dżungli znajdą linie zasilającą? Nie wspominając o rożnych topologiach sieci w różnych krajach. Na warkocz w Polsce jak sobie rzuci to może się okazać ze trafił na N czyli potoczne "zero" Hihihi
Brak obrazka
Panowie chyba nie znacie się na żartach bo to wygląda na żart;)
No avatar
tak tak pod wodą :) i najlepiej też być pod wodą i obserwować jak ostrze przebija izolację :) Co za ludzie piszą takie głupoty, ani to ciekawe, ani przydatne. A jak padnie Ci komórka to na pewno dobry sposób :) Biedni Ci komandosi i tyle sprzętu muszą ze sobą zabierać :)
Brak obrazka
zanim wpiszesz to pomyśl co piszesz bez zastosowania.nie ucz ludzi kraść
Brak obrazka
Spróbować zawsze można ;)
No avatar
Gość
Spróbuj podłączyć się tym cackiem do linii WN haha
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
POMOC elektroonline.pl POMOC elektroonline.pl Masz problem z jakąś funkcjonalnością portalu, nie możesz dodać zdjecia video?? pisz pomożemy!!
Po godzinach Po godzinach Po godzinach to miejsce odpoczynku, przeczytasz tu kawały, dowcipy,śmieszne historie i inne rzeczy ...
Studenci i absolwenci Politechniki Białostockiej Studenci i absolwenci ... Grupa zrzeszająca studentów i absolwentów Politechniki Białostockiej
Politechnika Lubelska Politechnika Lubelska Grupa zrzeszająca studentów i absolwentów Politechniki Lubelskiej
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl