Regulator CO - STEROWNIK - REGULATOR CO - PIEC - SSCOMN IP 20 - MSP430F1232
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Fluke Europe B.V.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna BAZA WIEDZY Regulator CO
DIY
drukuj stronę
poleć znajomemu

Regulator CO

Awatar użytkownika

Okres zimowy to wzmożony czas użytkowania domowych kotłów centralnego ogrzewania. Obecnie każdy kocioł wyposażony jest w elektroniczny sterownik, który kontroluje proces palenia materiału w palenisku. Niestety, przychodzi taki czas, że nasz dobrze spisujący się do tej pory regulator po uszkodzeniu nie daje się już naprawić. Sposobem na to może być nowy sterownik kotła przedstawiony w artykule.

 Opis
Każdy kocioł celem powiększenia swojej sprawności w dostarczaniu ciepła oraz samoczynnej kontroli stałości temperatury, wyposażony jest w regulator kotła.

Różnorodność rodzajów materiałów opałowych (drewno, gaz, ropa, brykiet, węgiel) prowadzi do szerokiej gamy rodzajów kotłów. W najprostszych wykonaniach kontrola polega na pomiarze temperatury, a na jej podstawie sterowanie pompą wody (woda rurami przepływa przez palenisko wewnątrz kotła) oraz dostarczaniem bądź ucinaniem powietrza do źródła paleniska. Przedstawione w artykule urządzenie jest prostym regulatorem kotła, który kontroluje dopływ powietrza do paleniska oraz włączenie / wyłączenie pompy wody.

Funkcjonalnie sterownik jest zastępczą wersją bardzo popularnego w Polsce regulatora firmy Kotnel typ Sscomn ip 20, posiadającego regulacje przedmuchu, temperatury oraz kontroli pompy, i może być używany zamiennie. Prezentowane urządzenie bazuje na procesorze MSP430F1232 firmy Teras Instrumenty oraz termistorowym czujniku temperatury, zasadniczo w skład całego regulatora wchodzą:

  • moduł panelu (moduł procesorowy zarządzający procesami spalania oraz wyświetla aktualną temperaturę kotła),
  • moduł podstawki (moduł do którego dołączony jest czujnik pomiaru temperatury),
  • moduł sterownika (moduł wykonawczy, odbiera sygnały sterujące z panelu, oraz na tej podstawie załącza pompę wody oraz klapę dopływu powietrza). 

 

 

follow us in feedly
Średnia ocena:
 
Oceń jako:
dodaj do ekspertów
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Łącza Radiowe i Bezprzewodowe Łącza Radiowe i ... Łącza radiowe punkt-punkt, punkt-wielopunkt, Sieci dostępowe WiFi, Stacje Bazowe telefonij ...
INTELIGENTNE BUDYNKI INTELIGENTNE BUDYNKI Rynek budownictwa energooszczędnego w Polsce dopiero się rozwija, rośnie również zainteresowanie ...
Rolnictwo energetyczne Rolnictwo energetyczne Informacje dotyczące rolnictwa energetycznego, biogazowni, biopaliw, roślin energetycznych itp.
Jak tworzyć budynki o zminimalizowanym zużyciu energii - PRAWDA I FAŁSZ Jak tworzyć budynki o ... CELEM GRUPY JEST RZETELNE STUDIUM NA TEMAT OSZCZĘDNOŚCI ENERGI ELEKTRYCZNEJ ,ODRZUCENIE LOBOWANIA NA RZECZ ...
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl