Różnica między LCD a LED TV - LED - LCD - LED TV - WYŚWIETLACZE LCD - DIODY LED - CCFL - EDGE LED - LOCAL DIMMING
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna BAZA WIEDZY Różnica między LCD a LED TV
drukuj stronę
poleć znajomemu

Różnica między LCD a LED TV

LED TV to odmiana telewizora z wyświetlaczem ciekłokrystalicznym (LCD). Różnica między tradycyjnym LCD a LED polega na sposobie podświetlenia matrycy. W LCD TV źródłem światła była lampa świetlówkowa (CCFL). W telewizorach LED-owych została ona zastąpiona przez diody elektroluminescencyjne.

LED TV

Korzyści z takiej zamiany są trzy. Po pierwsze – możliwe stało się zmniejszenie grubości obudowy telewizora z 8-10 cm do ok. 3-4 cm. Po drugie – zużycie energii przez odbiorniki zmniejszyło się o ok.40 procent. Trzecia korzyść, to nieco lepszy kontrast i kolory w porównaniu ze „spranymi” barwami w starszych typach LCD.

Trzeba jednak pamiętać, że LED LED-owi nie równy. Najlepszą jakość obrazu oferują odbiorniki, w których cały ekran jest podświetlany od wewnątrz diodami. Umożliwia to ich lokalne wyłączanie (tzw. local dimming), co znacznie poprawia kontrast i kolory obrazu (podobnie jak w plazmie). Tańsze modele LED TV mają tylko boczne podświetlenie diodami (tzw. Edge LED) i jakość wyświetlanego przez nie obrazu nie jest już tak dobra.

Odbiorniki LED stanowią obecnie ok. 30% wszystkich sprzedawanych na świecie telewizorów. Ich udział w rynku stale jednak rośnie. Jest to spowodowane spadkiem cen, trzeba jednak pamiętać, że LED TV jest wciąż o ok.50 procent droższy, niż jego odpowiednik wyposażony w tradycyjną świetlówkę.

Źródło: multi-blog.pl

follow us in feedly
Średnia ocena:
 
Oceń jako:
dodaj do ekspertów
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Koło naukowe programistów Koło naukowe programistów Koło naukowe poruszające zagadnienia związane z programowaniem w różnych językach: C/C++/C# , ...
Miernictwo Miernictwo W grupie poruszane są dyskusje na temat pomiarów różnych wielkości elektrycznych i nieelektrycznych
INTELIGENTNE BUDYNKI INTELIGENTNE BUDYNKI Rynek budownictwa energooszczędnego w Polsce dopiero się rozwija, rośnie również zainteresowanie ...
KOŁA SEP KOŁA SEP Studenckie, pracownicze czy inne - wszystkie koła związane z działalnością Stowarzyszenia ...
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl