Co warto wiedzieć o szkoleniach z zakresu BHP? - SZKOLENIA - BHP - PRZEPISY BHP - BEZPIECZEŃSTWO PRACY
Farnell, An Avnet Company   Phoenix Contact Sp. z o.o.   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Fluke Europe B.V.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Elektrotechnika Co warto wiedzieć o szkoleniach z zakresu BHP?
drukuj stronę
poleć znajomemu

Co warto wiedzieć o szkoleniach z zakresu BHP?

fot. zigazou76/CC/Flickr

Podnosząc kwalifikacje zawodowe dajemy sobie szansę na ciekawszą i lepiej płatną pracę. Inwestujemy jednak nie tylko w przyszłość, ale i w siebie samych, zdobywanie wiedzy pozwala nam bowiem na zawieranie nowych znajomości, nabieranie doświadczenia i pozbywanie się kompleksów.

Pytanie o to, czy warto uczestniczyć w kursach doszkalających traci zatem na znaczeniu, znacznie bardziej interesujące wydaje się bowiem to, które z nich wybierać. W tym kontekście na szczególne zainteresowanie zasługują szkolenia BHP.

Dlaczego warto brać udział w szkoleniach BHP?

Osoby, które myślą o szkoleniach zwiększających szansę na ciekawą pracę, już od dawna przyglądają się szkoleniom BHP z dużą życzliwością. Zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy jest w pewnym stopniu wymuszone przez przepisy polskiego prawa, nie jest to jednak jedyny argument pozwalający nam wierzyć w duże szansę na zdobycie interesującego stanowiska.

Nie można nie dostrzec i tego, że o zagadnieniach związanych z BHP mówi się już nie tylko dlatego, że brak wdrażania przepisów z tego zakresu skutkuje wysokimi karami finansowymi. Wcale nie mniej istotne wydaje się i to, że przestrzeganie zasad BHP ma coraz większy wpływ na budowanie pozytywnego wizerunku firmy.

W czasach, w których nie ma mowy o zatajeniu jakiejkolwiek informacji, wiadomości na temat ignorowania praw pracowników i narażania ich życia i zdrowia szybko przedostają się do mediów. Dementowanie takich doniesień jest coraz bardziej kosztowne, a straty wizerunkowe nie mogą być uznawane za małe. Inwestowanie w rozwiązania pozwalające na przestrzeganie zasad jest więc krokiem zdecydowanie bardziej opłacalne.

W poszukiwaniu wartościowego szkolenia

Decyzja o zapisaniu się na szkolenia BHP nie jest jedyną, którą musimy podjąć, powinniśmy bowiem liczyć się i z tym, że w dużych miastach, takich, jak Warszawa, za organizowanie kursów odpowiada już nawet nie kilkanaście, ale kilkadziesiąt podmiotów. Wszystkie rekomendują nam swoje usługi przekonując, że mamy do czynienia z rozwiązaniami charakteryzującymi się wysoką jakością, należy jednak liczyć się z tym, że nie każde szkolenie spełnia oczekiwania kursantów.

Kryteriów, w oparciu o które możemy dokonać wyboru, jest co najmniej kilka, trudno przy tym dzielić je jednoznacznie na te mniej oraz bardziej wartościowe. Wskazane jest jednak zwrócenie szczególnej uwagi na program szkolenia, nie wszystkie dotyczą bowiem zagadnień, które interesują nas w szczególny sposób.

Innym czynnikiem przesądzającym o wartości szkolenia BHP w Warszawie jest opinia osób, które ukończyły podobny kurs. Wiele firm ze stolicy nie ukrywa tego, z kim współpracują ich pracownicy, bez trudu możemy więc znaleźć zarówno dane dotyczące klientów, jak i ich zdania na temat kursu. Jeśli dostęp do informacji tego rodzaju jest ograniczony, wcale nie musimy się tym przejmować, z pomocą przychodzą nam bowiem fora internetowe.

Pamiętajmy i o tym, że w ośrodkach takich, jak Warszawa działają zarówno podmioty legitymujące się dużym doświadczeniem, jak i firmy stosunkowo nowe. Trudno utrzymywać, że jedne lub drugie dają nam większe szanse na uczestnictwo w wartościowych szkoleniach BHP, mówimy jednak o czynniku, który nie powinien być ignorowany.

Z podobnym zainteresowaniem powinniśmy podejść do sposobu prowadzenia szkolenia. Na początku dwudziestego pierwszego wieku nie musi być to już monotonny wykład, a w Warszawie,można znaleźć szereg podmiotów chętnie stosujących nowe technologie i oryginalne metody dydaktyczne, aby uatrakcyjnić przygotowywane przez siebie kursy.

Tekst powstał dzięki firmie ProfSerwis BHP z Warszawy zajmującej się prowadzeniem kursów i okresowych szkoleń z zakresy bezpieczeństwa i higieny pracy.

follow us in feedly
Średnia ocena:
 
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl