Sterownik VIPA CPU SLIO - AUTOMATYKA PRZEMYSŁOWA - STEROWNIKI - VIPA
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Automatyka Sterownik VIPA CPU SLIO
drukuj stronę
poleć znajomemu

Sterownik VIPA CPU SLIO

fot. VIPA

Tylko ten, kto robi coś inaczej może zrobić to lepiej.

Firma VIPA przedstawia CPU SLIO. Dzięki modułowej i niezwykle kompaktowej konstrukcji SLIO realizacja niemal każdego zadania automatyki będzie teraz prostsza i bardziej ekonomiczna. Jest to jeden z najwydajniejszych i najnowocześniejszych systemów tego typu na rynku. Łączy wysoką funkcjonalność z przemyślanym rozwiązaniem mechanicznym w niezwykle kompaktowej obudowie, a wszystko to w bardzo atrakcyjnej cenie.

Cechy znane ze sterowników SPEED7 serii 300S zostały zaadaptowane do serii SLIO. Zarządzanie pamięcią z elastyczną jej adaptacją poprzez kartę MCC znane z serii 300S jest dostępne również w CPU SLIO. Na tym jednak możliwości łatwego dopasowania parametrów sterownika do wymagań aplikacji się nie kończą.

Jednostki centralne systemu SLIO występują w dwóch wersjach hardware’u ale dzięki zastosowaniu unikalnej koncepcji rozszerzania funkcjonalności sterownika za pomocą karty SD z odpowiednim kluczem licencyjnym możemy w sumie otrzymać 24 różne warianty sterownika, jeżeli chodzi o np. możliwości komunikacyjne czy wielkość pamięci.

Dzięki temu modyfikacje pojawiające się w projekcie nie muszą wiązać się ze zmianą sterownika jak również podczas późniejszej eksploatacji systemu istotnemu ograniczeniu ulega elementów, które musimy posiadać na magazynie.

Sterowniki w standardzie posiadają złącza MPI, Ethernet, Profinet, RS485 (możliwość uruchomienia np. komunikacji Modbus bez żadnych dodatkowych modułów czy bibliotek). Za pomocą karty SD możemy również rozbudować sterownik o komunikację Profibus DP. Programowanie sterowników odbywa się za pomocą narzędzia VIPA Speed7 Studio ale również za pomocą narzędzia Siemens Step7 czy TIA Portal.

Do sterownika możemy dołączyć do 64 modułów we/wy które występują w ponad 70 różnych wersjach – moduły cyfrowe, analogowe, funkcyjne, komunikacyjne itp.

Całość dopełniają moduły interfejsu, które umożliwiają budowę systemów rozproszonych. Istotną informacją jest fakt, że dostępne są interfejsy Profbus DP, Profinet, Ethernet/IP, EtherCAT, DeviceNet, CANopen, Modbus TCP. Czyni to z systemu SLIO rozwiązanie niezwykle uniwersalne,  pozwalające na komunikację z jednostkami master również innych producentów.

Więcej informacji: www.vipa.pl

follow us in feedly
Średnia ocena:
 
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl