Wpis na konkurs - Oscyloskop TENMA 72-9355 - ELEKTRONIKA - OSCYLOSKOP - KONKURS - WIZUALIZACJE - UŁATWIENIE - TENMA 72-9355
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna BAZA WIEDZY Wpis na konkurs - Oscyloskop TENMA 72-9355
drukuj stronę
poleć znajomemu

Wpis na konkurs - Oscyloskop TENMA 72-9355

Awatar użytkownika
autor: Jakub Wójcik

Wpis ten został przygotowany na konkurs "Wygraj oscyloskop TENMA 72-9355" Jako młody elektronik, prawie technik, chciałbym poszerzać moją wiedzę na temat różnych elementów elektronicznych. Pomocne są książki oraz lekcje w szkole, lecz nic tak nie uczy jak własne majsterkowanie. Połączenie układu na płytce prototypowej jest całkiem fajne, jednak co gdy moje dzieło nie działa, lub działa nie prawidłowo?

Oczywiście mogę teoretyzować, gdzie popełniłem błąd. O wiele lepszą metodą byłoby z wizualizowanie przebiegów mojego tworu. Z pomocą przychodzi oscyloskop. Super poręczne urządzenie, które pokaże mi co się dzieję. Jednak dobry oscyloskop jest drogi i mocno nie poręczny. Ze względu na swoje często duże gabaryty i bark mobilności. Mogę znaleźć tani mały odpowiednik, jednak wiążą się z nimi kolejne wady, takie jak szumy, mało opcji, słaba jakość wykonania czy nie dokładny wyświetlacz.

Oscyloskop TENMA 72-9355 wydaje się niwelować wiele wyżej wymiennych wad. Wykorzystał bym go głownie do poznawania, rozwijania i optymalizowania własnych układów elektronicznych. Taka poręczna rzecz jest niesamowitą pomocą w przypadku diagnozowania i badania układów gdy jestem w ciągłym ruchu. 

Nie zawsze muszę coś naprawiać czy udoskonalać. W wolnym czasie lubię tworzyć własną muzykę, wizualizacje 3D oraz programować / tworzyć rożne aplikacje. Czemu by nie wykorzystać oscyloskopu do urozmaicenia tych pasji i zamienić go w swoisty wyświetlacz wektorowy. Można by powrócić do starych czasów "retro" i zasymilować grę Asteroidy, albo rozwinąć tą koncepcje w trzech wymiarach. Można by też wyświetlać przebiegi muzyki, tworząc prosty wizualizer. Lub stworzyć bardziej zaawansowaną muzykę tworzącą obrazy z koordynatów X i Y (prawy - lewy kanał audio).

Wyżej wymienione sposoby to tylko cześć tego jak bym wykorzystał ten oscyloskop.  W końcu możliwości są prawie nie ograniczone, wystarczy że dam sobie trochę czasu, a wykorzystam pełen potencjał tego urządzenia :)

follow us in feedly
Średnia ocena:
 
Oceń jako:
dodaj do ekspertów
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komputery, sprzęt komputerowy Komputery, sprzęt komputerowy Grupa poruszająca zagadnienia dotyczące sprzętu komputerowego klasy PC. Problemy ze sprzętem, pomoc w ...
Matematyka Matematyka Grupa dla wszystkich miłośników "Matki wszystkich nauk" Dyskusje, cyferki, zdania - jednym ...
FIZYKA FIZYKA Grupa w której poruszane są tematy związane z fizyką, zagadnienia, ciekawostki, zadania itp.
Akty prawne, normy Akty prawne, normy Akty prawne, normy i inne zagadnienia
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl