Projekt lampy biurkowej LED - str. 3 - DIODA ŚWIECĄCA - LED - LEDIKO - TECHNIKA ŚWIETLNA - OŚWIETLENIE MIEJSCOWE
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna BAZA WIEDZY Projekt lampy biurkowej LED
drukuj stronę
poleć znajomemu

Projekt lampy biurkowej LED

Konstrukcja mechaniczna
Diody wraz z układami optycznymi zostaną umieszczone w oprawie w taki sposób, aby na powierzchni roboczej otrzymać równomierny rozkład natężenia oświetlenia.
Należy dobrać odpowiednie strumienie świetlne poszczególnych diod, w zależności od ich odległości od powierzchni oświetlanej w celu otrzymania równomiernego oświetlenia. Aby tego dokonać, każda dioda będzie przytwierdzona do płytki PCB. Na płytce zostanie umieszczony układ regulatora prądu LM317T wraz z rezystorem.

Obudowa układu świetlno-optycznego
Obudowa zostanie wykonana z stali ST3 o grubości 0,7 mm. Płyta PCB wraz z umieszczonymi na niej diodami zostanie przytwierdzona za pomocą wkrętów do przedniej ściany obudowy. Tylna ściana oprawy będzie wykonana z tego samego materiału co przednia. Należy zastosować izolację wystających zlutowanych nóżek z płytki PCB od obudowy, w celu uniknięcia powstania potencjału na obudowie. Zaleca się wystające nóżki pokryć pastą silikonową termoprzewodzącą.
Podstawa lampy
Podstawa będzie miała kształt kwadratu o wymiarach 150 × 134 × 40 mm. Oprawa oświetleniowa będzie zamocowana za pomocą wysięgnika, wykonanego ze rury stalowej przytwierdzonej do podstawy. W podstawie lampy znajdować się będzie zasilacz oraz włącznik lampy. Będzie to włącznik kołyskowy jednobiegunowy mocowany zatrzaskiem do otworu. Wymiar zewnętrzny otworu 15 × 20 mm. Ponadto przewiduje się zastosowanie gumowego przepustu oraz elementu zabezpieczającego przed wyrwaniem kabla z obudowy. Podstawa zostanie wykonana z blachy stalowej o grubości 2 mm. Obudowa podstawy zostanie wykonana z blachy o grubości 2 mm oraz pokryta farbą proszkową.

Wysięgnik
Wysięgnik lampy postanowiono wykonać z rury stalowej o średnicy 10 mm. Będzie ona pokryta karbowaną rurą o średnicy 20 mm.
Powierzchnie stalowe będą pokryte emaliami zgodnymi z PN-C 81607:1998.
Wszystkie elementy łączone są za pomocą wkrętów oraz nakrętek zgodnych z normami: PN-86/M-82153, PN-86/M-82201, PN-85/M-82207, PN-86/M-82208.
Stopień ochrony lampy przed wnikaniem ciał stałych i wody: IP20.Literatura:
Dybczyński W.: Zastosowanie diod elektroluminescencyjnych do oświetlenia miejscowego. Technika Świetlna. XV Krajowa Konferencja Oświetleniowa, Warszawa 2006.

REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (4)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Brak obrazka
Uwzględnia
No avatar
bbj
Czy konstrukcja tej oprawy oświetleniowej (nie lampy) uwzględnia wymagania normy?
No avatar
elektryk
Eksperta można zapytać z jakich kieliszków lepiej wódkę pić :D a diody zostawcie w spokoju :))))))
No avatar
...
"blog eksperta".... lol
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Politechnika Lubelska Politechnika Lubelska Grupa zrzeszająca studentów i absolwentów Politechniki Lubelskiej
FIZYKA FIZYKA Grupa w której poruszane są tematy związane z fizyką, zagadnienia, ciekawostki, zadania itp.
Matematyka Matematyka Grupa dla wszystkich miłośników "Matki wszystkich nauk" Dyskusje, cyferki, zdania - jednym ...
Oprogramowanie projektowe Oprogramowanie projektowe Grupa zrzeszająca osoby i poruszająca tematy z zakresu projektowania za pomocą oprogramowania CAD
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl