Farnell element14   Phoenix Contact Sp. z o.o.   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Fluke Europe B.V.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Kalendarium
drukuj stronę
poleć znajomemu
Wrz
23

III Kongres PORT PC

dodaj wydarzenie do: Dodaj wydarzenie do kalendarza Google Dodaj wydarzenie do programu Outlook

W ciągu ostatnich miesięcy można było zaobserwować zmiany w dotychczasowym postrzeganiu pomp ciepła w Polsce. Po raz pierwszy w prawodawstwie polskim uwzględniono pompy ciepła jako urządzenia pozyskujące energię z odnawialnych źródeł. Pojawiły się nowe standardy techniczne w postaci kolejnych „Wytycznych projektowania, wykonania i odbioru instalacji z pompami ciepła” opublikowane przez Polską Organizację Rozwoju Technologii Pomp Ciepła (PORT PC). Również w tym roku w Polsce został wprowadzony Europejski System Szkoleń i Certyfikacji Instalatorów Pomp Ciepła EUCERT.

Wszystko wskazuje, że możliwy jest  dalszy harmonijny rozwój rynku pomp ciepła w Polsce. Śmiało można powiedzieć, że jest to „Technologia jutra dostępna już dzisiaj”. To właśnie pod takim hasłem 23 września odbędzie się III Kongres Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła (PORT PC). Tematyka Kongresu obejmie podsumowanie obecnej sytuacji rynku pomp ciepła na tle rynku innych urządzeń grzewczych w skali Polski i innych krajów Unii Europejskiej.  Podczas spotkania odbędzie się premiera kolejnych wytycznych publikowanych przez PORT PC. Omówione zostanie również znaczenie pomp ciepła w świetle nowych Warunków Technicznych które zaczną obowiązywać w roku 2014, 2017 i 2021. Przedstawione będą prognozy i kierunki rozwoju technologii pomp ciepła na podstawie bieżących projektów realizowanych w ramach programów rozwojowych dot. pomp ciepła Międzynarodowej Agencji Energetycznej. Przedstawione zostaną również nowe pola zastosowań i rozwoju technologii pomp ciepła np. w dziedzinie dużych mocy grzewczych. Do udziału i wygłoszenia prelekcji w czasie Kongresu zaproszeni zostali między innymi: Prezes Zarządu niemieckiego stowarzyszenia BWP dipl. Ing. Karl-Heinz Stawiarski oraz Prezes Zarządu Polskich Sieci Elektroenergetycznych dr inż. Henryk Majchrzak.  Spotkanie tradycyjnie zakończy się panelem dyskusyjnym, podczas którego uczestnicy konferencji będą mieli okazję usłyszeć odpowiedzi ekspertów na nurtujące ich pytania.

Miejscem spotkania przedstawicieli branży pomp ciepła będzie Centrum Konferencyjne EXPO XXI w Warszawie. Wydarzenie odbędzie się 23 września 2014 roku - pierwszego dnia Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej Renexpo w Warszawie.

Konferencja skierowana jest zarówno dla przedstawicieli branży pomp ciepła jak również dla osób zainteresowanych (przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, studentów, osób prywatnych). Dla osób, które zdecydują się na udział w kongresie do końca sierpnia oraz dla studentów przewidziana jest promocyjna opłata za uczestnictwo. Mamy nadzieję, że tradycyjnie kolejny Kongres PORTPC będzie okazją do spotkania wszystkich zainteresowanych tematyką pomp ciepła i rozwojem nowoczesnych budynków energooszczędnych i pasywnych.

Szczegółowy program i  informacje na temat III Kongresu PORT PC, można znaleźć na stronie internetowej www.portpc.pl w zakładce wydarzenia.

Źródło: PORT PC

 

Dodaj do:   Dodaj do google.com Dodaj do wykop.pl Dodaj do Kciuk.pl Dodaj do delicious.com Dodaj do digg.com Dodaj do facebook.com Dodaj do myspace.com Dodaj do blip.pl
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
LabVIEW LabVIEW Grupa użytkowników środowiska programowania LabVIEW.
Matematyka Matematyka Grupa dla wszystkich miłośników "Matki wszystkich nauk" Dyskusje, cyferki, zdania - jednym ...
Utrzymanie ruchu Utrzymanie ruchu Forum osób zajmujących się zawodowo utrzymaniem ruchu w zakładach.
Energetyka słoneczna Energetyka słoneczna Grupa zrzeszająca osoby zainteresowane tematyką energetyki słonecznej
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl