Przywitanie, pytania, propozycje - Elektroinstalatorzy - instalacje elektryczne
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
REKLAMA
REKLAMA

Przywitanie, pytania, propozycje

Awatar użytkownika
LqS

Witam,

Założyłem tą grupę z myślą o ludziach takich jak ja, którzy zawsze mogą coś wnieść w tematach obecnie wykonywanych instalacji pochwalić się swoimi osiągnięciami oraz prowadzić dyskuysje na tematy związane z dotychczasowymi instalacjami nN. Mile widziane pytania i propozycje.

 

Pozdrawiam i Zapraszam

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Tomasz Zielonek

W takim razie może pochwalisz się swoją najbardziej skomplikowaną instalacją jaką miałeś okazę wykonywać? Może przyłączy się więcej osób, które chcą się pochwalić

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Maciej Kurzyk

Ponieważ moja firma jest młoda to nie ma jeszcze ogromnego doświadczenia. Najbardziej skomplikowanym projektem jaki miałem okazję wykonywać była iluminacja cerkwi. Był to skomplikowany projekt ponieważ przy założonej mocy oświetlenia i równomierności nie dało się uniknąć sporego olśnienia. Na szczęscie z pomocą przyszli specjaliści z luga (pozdrawiam:) ) przeprojektowali usytuowanie opraw, pomogli wybrać najlepsze oprawy (celowo nie piszę jakie żeby reklamy nie im nie robić) i się udało:) Przy okazji dobrą dawkę korepetycji z techniki świetlnej otrzymałem

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
LqS

No cóż... gratuluje, sam z własnego doświadczenia wiem, ze z oświetleniem jest niezła zabawa ale wiem tez ze na projektantow nie mozna liczyc... ja od kilku lat montuje na sklepach rozne lampy i widze jakie "knoty" wymyslaja i gdzie stosuja niewlasciwe oswietlenie... Ciesze sie ze Tobie (Wam) sie udalo. Ja tez mam zaprzyjazniona firme z branzy oswietlenia i czesto sie ich radze lecz niestety rozwiazania techniczne - (ksztalty i systemy mocowania) z regoly do bani... sam musze wymyslac i kombinowac...

Pozrawiam,

 

PS.

Moze zbieg okolicznosci ale czy Maciek nie uczyles sie w szkole ZSŁ w Łodzi :>?

 

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Maciej Kurzyk
LqS
 

No cóż... gratuluje, sam z własnego doświadczenia wiem, ze z oświetleniem jest niezła zabawa ale wiem tez ze na projektantow nie mozna liczyc... ja od kilku lat montuje na sklepach rozne lampy i widze jakie "knoty" wymyslaja i gdzie stosuja niewlasciwe oswietlenie... Ciesze sie ze Tobie (Wam) sie udalo. Ja tez mam zaprzyjazniona firme z branzy oswietlenia i czesto sie ich radze lecz niestety rozwiazania techniczne - (ksztalty i systemy mocowania) z regoly do bani... sam musze wymyslac i kombinowac...

Pozrawiam,

 

PS.

Moze zbieg okolicznosci ale czy Maciek nie uczyles sie w szkole ZSŁ w Łodzi :>?

 

Hej, niestety nigdy się w Łodzi nie uczyłem - jestem z Warszawy. Co do oświetleniówki ja korzystam z pomocy procudentów. Oni mają własnych projektantów i z ochotą zrobią ci projekt jeśli tylko kupisz u nich oprawy

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
crow38

Witam.

W nawiązaniu do ciekawych realizacji.

Wg mnie oczywiście, fantastycznym tematem jest zrealizowanie budowy pt. Szpital.

W takim przykładowym szpitalu występują wszelkiego rodzaj instalacje elektryczne i teletechniczne. Jest to swego rodzaju poligon. Myślę, że jeśli ktoś by chciał się dobrze zaprzyjaźnić z branżą i poznać tajniki, rozwiązania, metody, zasady etc. to szpital jest tego wart. Następnym obiektem może być elektrownia lub też elektrownia jądrowa(to zapewne w przyszłości naszego kraju).

Kilka szpitali zrealizowałem w Polsce. Ubolewam nad tym, że tylko w Polsce ale też nie można mieć wszystkiego. :) Niestety takiej typowej elektrowni nie miałem przyjemności realizować ale może w jakiejś tam przyszłości jest to nie wykluczone.

Pozdrawiam

Zbyszek

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Hardstyler

To ja zapraszam kilometr pod ziemię zobaczymy jak tam by wam poszło. Nie no żarty żartami powierzania ma swoje prawa a dół swoje. Zatem dla mnie najgorsza instalacja z jaka miałem do czynienia był montaż tzw. dróg ucieczkowych system linii ostrzegania głosowego i porozumienia połączony z systemem sterowania kolejki transportu materiałów SKS oraz wiedzy dyspozytorskiej tzw. SWD. Samo łączenie nie było problemem lecz warunki (straszna wilgoć oraz temperatura) sprawiały że po godzinie pracy każde urządzenie głośnomówiące (SAO - system alarmowy odstawczy) było zalane potem i występowały szumy i przerwy podczas prób systemu. Ale po 3 dniówkach walk instalacja zadziałała i do teraz jest sprawna. Zapraszam do mojego poligonu:D

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Marek

Rzeczywiście to są dopiero ciężkie warunki pracy. Szczerze to nie wyobrażam sobie pracy pod ziemią. A może masz jakieś zdjęcia żeby wrzucić tu i pokazać swoje królestwo?

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Hardstyler
Marek
 

Rzeczywiście to są dopiero ciężkie warunki pracy. Szczerze to nie wyobrażam sobie pracy pod ziemią. A może masz jakieś zdjęcia żeby wrzucić tu i pokazać swoje królestwo?

Marku postaram się ale nic nie obiecuje dlatego ze ze względów prawnych za robienie zdjęć na dole można iść do paki za nieprzestrzeganie kodeksu karnego a tyczy się to paragrafu z mniej więcej treścią: kto naraża siebie i innych na utratę zdrowia i życia(...)podlega karze więzienia...  składa się na to zagrożenie metanowe oraz wybuchowe. Hmm ale jak coś się pokombinuje to wrzucę z miła chęciom. Tak nawiasem mówiąc z tym paragrafem to święta prawda ale jak znajdę mój stary aparat to coś pstryknę ale w tajemnicy przed innymi bo nie mam zamiaru się później spowiadać. Pozdrawiam

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
maniek man

Ja znalazłem ostatnio całkiem ciekawy blog dla elektryków może ktoś wyciągnie z niego coś ciekawego, zostawiam adres abc-elektryka

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
użytkownik usunięty

Niezłe macie doświadczenia, jak tak czytam to mogę tylko się schować xD

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl