dotacja jak zdobyć - Przedsiębiorcy
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna GRUPY Przedsiębiorcy dotacja jak zdobyć
REKLAMA
REKLAMA

dotacja jak zdobyć

Awatar użytkownika
patryk hybner

witam kolegów tak tu rozmawiacie o dotacjach z ue

a więc pomyślałem, że zapytam jak można zdobyć dotacje na rozwój nowo otwartej firmy dopiero zaczynam i sami wiecie jak jest

Ostatnio edytowane 01.11.2010 przez Artur Kulikowski. Powód: ort
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Tomasz Zielonek

Patryku, zanim zabierzesz się do poszukiwania pieniędzy z UE musisz dokładnie sobie odpowiedzieć na pytanie: Na co chcesz pieniądze: czy na maszyny, czy na zatrudnienie ludzi, czy np na wdrozenie jakieś systemów teleinformatycznych. Jest masa programów unijnych i każdy z nich jest przeznaczony dla innej grupy docelowej i na inne potrzeby. Radzę zadzwonić do PARP, która wdraża m.in program POIG lub do Twojego urzędu marszałkowskiego, który jest odpowiedzialny za RPO i zapytaj. Pamiętaj że UE refunduje twoje wydatki, więc najpierw musisz sam wydać pieniądze. Najczęściej bez kredytu się nie obędzie, a w przypadku nowej firmy może to być nie do przeskoczenia (chyba że masz zabezpieczenie kredytu np w postaci nieruchomości, lokaty itd).

Jak widzisz nie jest to takie proste. Masa papierkowej roboty i biegania od urzędu do banku itd. Oczywiście wszystko też zależy od kwoty jakiej potrzebujesz.

No i radzę się śpieszyć ponieważ pula środków na lata 2007-2013 jest już na wyczerpaniu i z masy programów już nie skorzystasz.

cytuj zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
patryk hybner

dziękuje za odp.

tak postaram się pośpieszyć a pieniądze potrzebuje najbardziej na sprzęt no i nowy pojazd bo jest to działalność usługowa a usługi wykonuje u klienta tylko że z ty wkładem własnym trochę słabo jest a na kredyt raczej na razie nie mam co liczyć.

a co kolega sądzi o rożnych biurach pomagających w uzyskaniu dotacji? u mnie w mieście widziałem ze 3 takie biura tym sposobem łatwiej by nie było?

                                                           POZDRAWIAM

                                                                    Patryk

Ostatnio edytowane 01.11.2010 przez Artur Kulikowski. Powód: drobne ortografy
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Tomasz Zielonek

Oczywiście że możesz skorzystać ale takie biuro nie robią tego za darmo. Zazwyczaj najpierw trzeba zapłacić jakąś sumę ( u mnie od 2 tys w górę nawet do kilkunastu w zależności od wniosku) w później dodatkowo % od otrzymanej dotacji. I nigdy nie masz pewności że dostaniesz dotację więc warto zapoznać się ze skutecznością takiego biuro. Podzwonić po ich klientach i zapytać jak się współpracowało. Jednego możesz być pewny - w każdym biurze Ci powiedzą, że najpierw musisz mieć swój kapitał a unia Ci zrefunduje.

cytuj zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
patryk hybner

dobra już dzwonie po tych biurach DZĘKI

a byłem u mnie w banku i są szanse na kredyt tak że chyba dam rade

                                                                              POZDRAWIAM

                                                                              Patryk

Ostatnio edytowane 03.11.2010 przez elektroonline.pl. Powód: ortografia
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Jacek Bramski

W ostateczności pozostaje kredyt, ale akurat w przypadku inwestycji też możliwości są dosyć duże. Z tym, że banki mają różne podejście - jeden nie da złamanego grosza, a inne rzeczywiście pozwalają zainwestować potężne środki - nawet miliony, ale wtedy pojawia się już temat zabezpieczeń. W grę wchodzi np. - https://www.ideabank.pl/ranking-kredytow-dla-firm

https://www.ideabank.pl/ranking-kredytow-dla-firm
Ostatnio edytowane 02.05.2016 przez Jacek Bramski. Powód: ok
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
piotr rak

Nie wiem czy mogę tutaj polecić idea bank. NIe miałem z nimi dobrych doświadczeń jeśli chodzi o leasing tak wieć prawdopodobnie nie poleciłbym ich oferty nikomu kto chce zdecydowac się na kredyt. I nie chodzi tutaj o warunki kredytu, ale kontakt, który bywa problematyczny....

Ze swojej strony  polecam dwa banki,które równiez mają dobrą ofertę jeśli chodzi o kredyty dla firm i konta firmowe

mbank

nest bank

Dobrze jest też zobaczyć sobie ranking takich kont 

https://www.tanie-konto.pl/ranking-kont-firmowych/

Ostatnio edytowane 03.12.2018 przez piotr rak. Powód: eeere
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Marcin Sułtaniak

No Idea Bank to wiadomo, że poleca swój produkt we własnym rankingu, to co to za ranking. Obiektywny ranking na stronie Idea Banku ;). Ogólnie to ja nawet lubiłem ten bank,  tylko że Idea Bank ma problemy https://antyhaczyk.blogspot.com/2014/06/idea-bank-opinie-lokaty-konta-kredyty.html - opinie o lokatach Idea Bank ma dobre, ale pod spodem jest czerwona aktualizacja, że to bank z problemami i dlatego takie wysokie oprocentowanie lokat można spotkać w Idei, ale podobno już się nieco wygrzebali.

Ostatnio edytowane 07.08.2019 przez Marcin Sułtaniak. Powód: poprawiki
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl