Luksomierz - Elektroinstalatorzy - instalacje elektryczne
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
REKLAMA
REKLAMA

Luksomierz

Brak awataru
Marcin Pellowski

       Dzień dobry witam szanownych kolegów.

       Wprowadziłem wątek luksomierz gdyż zastanawiam się nad zakupem urządzenia, którym mógłbym zmierzyć natężenie oświetlenia ewakuacyjnego. Z uwagi na małe wartości zależało mi z oczywistych względów na luksomierzu który w swoim najniższym zakresie miały by rozdzielczość 0.01 lx. Pierwsze kroki jak przypuszczam prawidłowo skierowałem na stronę Sonel ( mam już od nich jeden miernik) na stronie znalazłem miernik LXP 1 niby ok., ale cena trochę mnie zastanowiła. Zadzwoniłem w kilka miejsc i udało mi się znaleźć firmę, która wykona świadectwo wzorcowania dowolnego luksomierza za rozsądne pieniądze (tj. 150 zł netto). Uzbrojony w wiedzę ruszyłem do wszechwiedzącego guru tzn. Google. Tam czekała na mnie niespodzianka pierwszy z mierników jaki znalazłem był sporo tańszy nn. firmy LUX-8809A potem trafiłem na polską jak się okazało firmę i miernik AB-8809A następnie znalazłem jak ustaliłem miernik z firmy amerykańskiej HD-450. Pierwsze co mnie zaskoczyło że wszystkie te przytoczone wyżej mierniki w różnych cenach ale posiadały dokładnie taką samą obudowę ( różnią się kolorystyką) taki sam układ przycisków i takie same parametry( nawet tak mało znaczące parametry jak wymiary i masa były identyczne). Wszystkie mają złącze usb i można je dołączyć do komputera a obsługujący je program jest niemal identyczny graficznie. Mam, więc pytanie do kolegów czy któryś z was ma może mierniki w/wym firm i czy może napisać choćby krutką opinie o nich. Nie ukrywam, że nie robie zbyt wiele pomiarów oświetlenia i oszczędzając 400 czy 600 zł na zakupie sprzętu strasznie kusi, ale nie chcę kupić miernika, z którym będę miał problemy. A swoją drogą ciekaw jestem, co sądzicie o takim przypadku 4 mierniki – powiedziałbym identyczne i różne ceny. Czekam na opinie i pozdrawiam.

Ostatnio edytowane 26.08.2012 przez Marcin Pellowski. Powód: bląd
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Jarosław Korczyński
Wszystkie mierniki to pewnie taka sama chińszczyzna z jednej fabryki, tylko dla niepoznaki pozmieniali im kolorystykę :) Różnią się ceną, bo mają inne loga. Sad but true...
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Marcin Pellowski

Zaryzykowałem i kupiłem luksomierz AB 8809A do sprzętu dołączona jest instrukcja w języku angielskim tożsama z instrukcją Luksomierza LXP 1 oraz oprogramowanie do sczytywania wyników na komputer Light Meter - również do ściągnięcia ze strony Sonel S.A - jeden tylko minus że ten luksomierz nie współpracuje z programem foton. koszt świadectwa wzorcowania 120 zł netto - dane z laboratorium w Gdańsku. Nie robię zbyt wielu pomiarów oświetlenia i protokoły uzupełnię sobie ręcznie. Chyba zaoszczędziłem 400 zł na luksomierzu bo różnic między nimi nie widzę. Chętnie spotkam się z kimś kto ma, używa LXP 1 aby porównać wskazania. Mieszkam Reda woj Pomorskie.  

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Mariusz Kłokowski

Ciekaw jestem jaki błąd popełniasz mierząc oświetlenie ewakuacyjne rzędu 1 Lux-a. Sprawdź proszę, bo może się okazać że wyrzuciłeś pieniądze w błoto. Daj znać jak rozszyfrujesz już błędy pomiarów i rozdzielczość.

 


cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Tomasz Kukowski

Witam,

Jak się sprawuje luksomierz AB 8809A ? Bo też nie chcę przełacać. Mam kombajn Sonela MPI-520 jestem z niego bardzo zadowolony ale luksomierz wcale nie musi być za tysiaka. Pozdrawiam

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Marcin Pellowski

Przetestowałem luksomierz Sonela i mój - niczym się nie różnią pokazują w tych samych miejscach te same wartości - nawet sondę można podłączyć z jednego do drugiego - zeszły z tej samej taśmy tylko że mój nie widzi i nie obsługuje oprogramowania sonela. Jeśli chodzi o oświetlenie ewakuacyjne to działają podobnie - szału nie ma i jeśli ktoś chce być w tej dziedzinie zegarmistrzem to powinien zainwestować o wiele większe pieniądze w miernik wyższej klasy niż te wspomniane egzemplarze. Pytanie tylko czy nakłady finansowe i kiedy się zwrócą. 

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Jan Mufa

Właśnie zamierzam kupić luksomierz i nie powiem, że wpadła mi w oko firma Sonel. Zawsze sobie ceniłem polski kapitał. A więc jak z tą firmą?

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Piotr Michacki

Również szukałem porady na tema wyboru luksomierza - na ciekawie napisany artykuł trafiłem na portalu PoradyZakupowe.pl - http://poradyzakupowe.pl/jaki-luksomierz-kupic/

Ostatnio edytowane 30.01.2017 przez Piotr Michacki. Powód: edycja
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl