Jakie narzędzia izolowane dla elektryka? - Elektroinstalatorzy - instalacje elektryczne
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna GRUPY Elektroinstalatorzy - instalacje elektryczne Jakie narzędzia izolowane dla elektryka?
REKLAMA
REKLAMA

Jakie narzędzia izolowane dla elektryka?

Awatar użytkownika
Bawor

Witam kolegów, noszę się z zakupem narzędzi izolowanych do 1000V. Proszę o podpowiedzi czego używacie i czy kupilibyście aktualny zestaw ponownie jeśli tak to dlaczego jeśli nie to również proszę o zdanie dwa dlaczego.

 

mam kilka typów:

http://allegro.pl/zestaw-izolowanych-wkretakow-szczypiec-1000v-jobi-i3511725295.html

http://allegro.pl/zestaw-narzedzi-dla-elektryka-21-elem-1000v-jobi-i3491569494.html

http://allegro.pl/zestaw-narzedzi-dla-elektryka-14-elem-vde-1000v-i3449708658.html

Firmę produkującą ostatni zestaw spotykam po raz pierwszy, JOBI kojarzę ale nie jestem w stanie przypasować jakości do nazwy.

Ogólnie polecany STANLEY  - cena razy 2. - Czy warto?

 

pozdrawiam i dobrej nocy

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Bawor

odświeżę wątek.

 Przypadkowo w castoramie na półce znalazłem zestawy śrubokrętów.

czy oprócz ceny mogą występować wśród tych produktów jakieś ważne różnice?

mogę "dać pracę" Polakowi za 24zł i wesprzeć sąsiada zza Odry za 89 zł :), miałem w ręku te najtańsze śrubokręty i w sumie były ok.

Mieliście dextery lub Felo? Z góry serdecznie dziękuję za opinie i komentarze. Czas zaczyna mnie naglić.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
lo
Bawor
 
(...)

czy oprócz ceny mogą występować wśród tych produktów jakieś ważne różnice?

(...)
Mogą wystąpić jakieś ważne różnice. Co miesiąc kupujesz komplety śrubokrętów? Z ręcznych narzędzi polecam Haupę.
Ostatnio edytowane 10.11.2013 przez lo. Powód: zrobiłem kupę w spodnie
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Bawor

Co masz konkretnie na myśli z tymi różnicami?

 

Jakość izolatora? twardość końcówki? Antypoślizgowa powierzchnia? (chyba wszystkie są gumowane z dość miękkim wykończeniem, że śrubokręt nie ucieka z ręki?)

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
lo

Ergonomię uchwytu i materiał wkrętaka.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Holy

Jeśli masz ochotę popracować, a nie się pochlastać - to polecam producenta o nazwie Wiha. Co prawda zza Odry, ale zabawki robi świetne. No, i jakością bije Stanley'a na głowę.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Jacek Filipowicz

Ja spotkałem się w hali produkcyjnej ze świetnymi narzędziami firmy Unior, które są świetnie wykonane i posiadają dobrą izolację. z ciekawości sprawdziłem w internecie i mają na stronie dystrybutora bogatą ofertę narzędzi izolowanych i myślę, że w razie wątpliwości nie będzie problemów z doradztwem u dealera lub konsultanta. mnie osobiście ten typ narzędzi przypadł do gustu.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
kuba ciara

osobiście korzystam z wkrętaków firmy wera miałem już kilka zestawów, ale ten kupił bym ponownie super narzędzia.  

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Stefan H

Kiedyś funkcjonowało przysłowie, że co to za elektryk którego nie kopną prąd. Otóż osobiście wyznaję zasadę, że skoro kogoś kopną prąd, to oznacza, że nie zastosował się do zasad BHP, które powinny obowiązywać i funkcjonować w zasadzie w każdym zawodzie w którym jest trochę wyższe ryzyko powstania określonej szkody.

Na http://bhpwenergetyce.pl/ tematyka BHP została trochę lepiej opisana.

Ostatnio edytowane 25.11.2018 przez Stefan H. Powód: o
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Michał Choromański

Ze swojej strony mogę polecić Milwaukee. Mają fajną serię szczypiec izolowanych.

Szczypce izolowane Milwaukee są produkowane w Niemczech a nie w Chinach!

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Anna Bartnicka

Narzędzia do pracy pod napięciem oferuje firma Hubix. Narzędzia są wysokiej jakości. W ofercie mają takie do pracy pod niskim i średnim napięciem.

 

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl