Zwarcie w instalacji - Elektroinstalatorzy - instalacje elektryczne
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
REKLAMA
REKLAMA

Zwarcie w instalacji

Brak awataru
Rafał Charewicz

Witam

Mam taki problem: wczoraj gdy włączyłem światło w przedpokoju wywaliło mi korki razem z bezpiecznikiem głównym na klatce i spaliła się żarówka. Kupiłem nową, podłączyłem i włączyłem światło i stało się to samo z tym że jedna żarówka aż strzeliła a ze skrzynki na bezpieczniki aż się zaiskrzyło i zniszczył się włącznik bo teraz nie da się wyłączyć bo gdy włączę prąd to jedna żarówka cały czas się świeci i nie można wyłączyć.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Paweł Nowakowski

Witam, ciężko z samego opisu w jakiś sposób podpowiedzieć, ale jeżeli do tej pory wszystko było ok, a nie były zmieniane oprawy ani źródła światła, to zaczął bym szukać problemu w oprawie oświetleniowej lub w łączniku światła (niepewne lub błędne połączenia). Niestety bez bliższej analizy lub wizyty osoby wykwalifikowanej może być trudno pomóc. 

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Rafał Charewicz

Zmieniłem włącznik na nowy i działa, kupiłem nowe żarówki halogenowe i dwie nowe zamontowałem a jedna została stara, włączyłem światło i te dwie nowe się spaliły a ta stara co była świeci. Podpinałem tą starą żarówkę do każdego przewodu i wszędzie się zapala bez problemów, tylko gdy podłączam nowe żarówki to jest problem.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Paweł Nowakowski

No to jedyne co przychodzi mi do głowy to to, że może kupione żarówki nie są przystosowane na 230V a na 24V lub 12V? 

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl