problem z akumulatorem kwasowo-ołowiowym - Elektryka Samochodowa
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna GRUPY Elektryka Samochodowa problem z akumulatorem kwasowo-ołowiowym
REKLAMA
REKLAMA

problem z akumulatorem kwasowo-ołowiowym

Brak awataru
arduin0id

Jak najprościej można zdiagnozować co w samochodzie i w jakich ilościach pożera akumulator? Praktycznie po 3 dniach od naładowania ledwo co rozrusznik działa, a mrozów tęgich już przecież takich nie ma...

Dodam, że elektrolit na właściwym poziomie, alternator też nie, bo jak zrobię kilka kilometrów to bez problemu zapali, aż do następnego dnia kiedy postoi kilkanaście godzin.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Maciej Kurzyk

A ile lat ma twój akumulator?

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
arduin0id

Trzecia zima... jeszcze nie jego pora

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
RYSZARD GRZELAK

  A jesteś pewny, że na pewno coś "pożera" Ci prąd z akumulatora. Może to jednak nadchodzi jego koniec. Spróbuj zrobić mały test. Po przyjeździe do domu po prostu go odłącz a jeżeli nie chcesz stracić ustawień kompa przed odłączeniem podłącz równolegle inny, nie musi być za dobry, wystarczy aby tylko podtrzymywał elektronikę. I jak postoi kilkanaście godz. podłącz go i próbuj zapalić. Jeśli zapali to trzeba szukać przebicia a jeśli nie zapali no to sprawa jasna.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
użytkownik usunięty

Nawiązując do rad kolegi Grzelaka, polecam również włączenie w szereg pomiędzy zacisk akumulatora

i odłączoną od niego klemę, amperomierza /miliamperomioerza/. Wszystkie widoczne odbiorniki prądu

muszą być wyłączone /oczywiście to co można/. Mały pobór prądu występuje z uwagi na alarm, immobilizer, zegarek, ale nie  powoduje on rozładowania akumulatora w trzy dni. 

P.S. Proponuję zaobserwować czy oświetlenie bagażnika się wyłącza.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Bawor

Wtrącę swoje 3 grosze:

Czy w ciągu tych 3 lat akumulator był dobrze doładowywany ? chodzi mi o to, że jeśli jeździsz krótkie odcinki może być on niedoładowywany, szczególnie w diesel'ach zużywających wiele energii na rozruch, a to znacznie skraca jego żywotność. Napięcie sprawnego akumulatora (doładowanego) po jeździe po ok 2 godzinach powinno wynosić ok 12,6V. Jeśli aku nie było dobrze doładowane chociaż co jakiś czas to może kwalifikować się już do wymiany.

Czy pojemność aku jest odpowiednia do samochodu? nie może być za mała (wtedy mają one gorsze parametry i niższe maksymalne prądy rozruchu). Nie może być też za duża boi będzie on wiecznie niedoładowany, najlepszym wyborem jest pojemność akumulatora jaką wstawił producent +- kilka Ah.

Pomysł z amperomierzem jest niezły natomiast pamiętaj, aby przypadkiem nie próbować włączyć silnika, bo w najlepszym wypadku spalisz bezpiecznik w mierniku.

Jeśli aku jest ok to sprawdź czy wyłączają się jak padło wcześniej światło w bagażniku oraz podświetlenie w drzwiach Daj znać co wyszło będziemy szukać dalej.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
arduin0id

Dzięki za wszystkie podpowiedzi, zorganizowałem amperomierz, wyciągaliśmy i sprawdzaliśmy wszystkie bezpieczniki jeden po drugim i w sumie głupia sprawa, bo winowajcą okazała się być lampka podświetlająca schowek.

Inna sprawa, że akumulator faktycznie nie miał czasu się naładować podczas jazdy bo przez ostatnie mrozy miałem same krótkie dystanse po mieście (dom-praca-dom-siłownia-dom) i praktycznie cały czas na włączonym Webasto. Lampka zwariowała i była gwoździem do trumny dla akumulatora ;) teraz jest odłączona, akumulator naładowany odzyskał sprawność, ale jeszcze czekam jak będzie się sprawował jak wrócą mrozy.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
użytkownik usunięty

Pisząc o sprawdzeniu oświetlenia bagażnika, miałem również na myśli oświetlenie schowka itp.

Pominąłem jednak tę kwestię gdyż nie sądziłem, że masz "aż tak wypasiony" pojazd. Jednak jak widać należy informować o wszystkim co wydaje się logiczne i o czym się myśli. Przepraszam i pozdrawiam.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
arduin0id

Jasne i logiczne, dzięki za ten trop. Pozdrawiam.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Bartek Kowalewski

Mi ostatnio akumulator rozładował się w trasie! Na szczescie miałem namiar do http://auto-pomoc-na-autostradzie-24h.pl/oferta/pomoc-drogowa-lodz, bo nie wiem, jak bym sobie poradził.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl