Piski z instalacji elektrycznej? - Elektroinstalatorzy - instalacje elektryczne
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
REKLAMA
REKLAMA

Piski z instalacji elektrycznej?

Brak awataru
Kuba Grajewski

Witam, mam u siebie w mieszkaniu taki problem. Od wczoraj słychać cichy dźwięk o wysokiej częstotliwości, w zasadzie to ledwo słyszalny, ale ciągły i bardzo uciążliwy. Jak się wychodzi z domu to dalej zostaje w głowie :) 

Na początku myślałem że to od sąsiadów albo z jakiegoś urządzenia pracującego na zewnątrz, ale postanowiłem wyłączyć w mieszkaniu zasilanie i wtedy pisk ustał. Okazało się, że pochodzi on gdzieś z salonu albo sypialni, gdyż pojawia się i znika po wyłączeniu bezpiecznika odpowiedzialnego za kontrakty w tej część domu. Odłączałem więc kolejno wszystkie urządzenia, ale dźwięk ustaje tylko kiedy całe zasilanie jest wyłączone. Czy to możliwe, że pisk pochodzi z samej instalacji elektrycznej?

Awatar użytkownika
Bawor

Kupiłem ostatnio kilka ładowarek do telefonu (takie z wejściem usb) 

piszczą niemiłosiernie do momentu podłączenia ładowanego urządzenia.

Sama instalacja z siebie nie piszczy, skwierczy jeśli jest wilgoć i zwarcie ale nie piszczy, nie w domu ;)

sprawdź co masz podłączone i odłączaj po kolei

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Kuba Grajewski

Bawor, trafiłeś w sedno! To była ładowarka schowana w gniazdku za kanapą, musiała tam siedzieć kilka lat, bo nikt nie pamiętał o niej... Cały dom przewróciłem do góry nogami zanim ją namierzyłem :D

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Bawor

Mam ich 5 :/ wyciągać się nie chce więc pisku słucham trochę, w ciągu dnia prawie niesłyszalne ale w nocy coś mnie strzela :/

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Kuba Grajewski

To podziwiam, bo u mnei to był pisk wysokiej częstotliwości, nie do zniesienia, dziadostwo wyrzuciłem od razu na elektrośmieci. 

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Czesław Stankiewicz

Jakiś czas temu miałem identyczny problem, jako totalny laik już chciałem instalację wymieniać...W tym wszystkim dzięki Bogu trafiłem na dobrą hurtownię elektrotechniczną http://electra-power.pl/ i podsunęli mi identyczny pomysł z ładowarką. Również przekopałem cały dom i znalazła się jakaś stara prehistoryczna ładowarka pod łóżkiem mojej córki, problem zniknął.

odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl