Suse 11.2 czy może inny Linux - Komputery, sprzęt komputerowy
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna GRUPY Komputery, sprzęt komputerowy Suse 11.2 czy może inny Linux
REKLAMA
REKLAMA

Suse 11.2 czy może inny Linux

Awatar użytkownika
Sebastian Sumaa
A jakiego systemu wy używacie
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Artur Kulikowski
LINUX'owcy mnie zjedzą ale....

WIN7
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Emilka

archlinux

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Artur Kulikowski

Dlaczego akurat ten(archlinux)?

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Adam Rychlewski

Ja uzywam Ubuntu 10.10 i Fedorę, Oba polecam

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Emilka

Po pierwsze to linux :)

Na początku chiałam wypróbować różne linuksy. Pierwsze było Ubuntu. Pół roku później Arch. Okazał się idealny.Po prostu miłość od pierwszego bootowania :)

- sam system jest logiczny i prosty. Po instalacji dostałam tylko to, co absolutnie niezbędne. Co prawda prawda skonfigurowanie wszystkiego od podstaw zajęło trochę czasu, ale zdecydowanie nie był to czas stracony: teraz mam swój wymarzony system + dużą wiedzę o tym jak i dlaczego mój system działa.

- pacman: świetny menedżer pakietów (binarnych i źródłowych). Korzysta ze stale uaktualnianych repo, jest tam masa przeróżnych programów w najnowszych wersjach. W zasadzie rzadko zdarza mi się instalować cokolwiek inaczej niż przez pacmana (ew. nakładkę, ja używam packera). Tam po prostu prawie wszystko jest :)

- w razie problemów jest ArchWiki i aktywne forum, skąd zazwyczaj można uzyskać potrzebną pomoc.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Adam Rychlewski

Emilko czym Arch jest lepszy od Fedory, która jest również w pełni konfigurowalna?

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Emilka

Myślę, że nie da się tak generalizować, czy lepsza jest Fedora (którą znam słabo, miałam z nią styczność zaledwie kilka razy) czy też Arch Linux. Kwestia gustu. Każdy lubi coś innego.

Ja oczywiście wolę Arch Linuksa, :) podoba mi się jego lekkość i minimalizm. Z tego, co zdążyłam zauważyć Fedora jest zorientowana bardziej na automatyczną konfigurację itp. A dostosowanie jej do własnych potrzeb jest skomplikowane, głównie ze względu na repo. Na pewno też Arch jest szybszy, nie zawiera żadnych zbędnych dodatków.

Poza tym jak już wspomniałam: pacman. Zdarzyło mi się korzystać z fedorowego yuma. Pamiętam, że nie umiał sobie poradzić z naprawieniem zależności, pacman nie ma z tym problemów. Poza tym yum działa dużo wolniej niż pacman.

Jeśli jednak ktoś lubi rzeczy typu graficzny instalator i chce mieć możliwość automatycznej konfiguracji + nie zrazi się dość problematycznym zarządzaniem pakietami to wybierze Fedorę.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl