Pytanie o ceny - Projektanci sieci elektroenergetycznych nN i SN
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
REKLAMA
REKLAMA

Pytanie o ceny

Brak awataru
Maria Kacprowska
Planuję wybudować dom jednorodzinny dwukondygnacyjny. Cena projektu architektonicznego swoją drogą, cena projektu i wykonania instalacji to już inna kwesta. Czy ktoś orientuje się ile kosztuje projekt+wykonanie instalacji. Dodam, że chciałabym mieć ogrzewanie podłogowe w 2 łazienkach oraz mogę zainwestować w baterie słoneczne.
cytuj zgłoś nadużycie
Brak awataru
Arkadiusz Prokowski
To zależy
Koszt wykonania projektu przyłącza elktrycznego do budynku to koszt około 1000zl (rejon Szczecina), koszt wykonania instalacji zależy od jej złożoności. Sama robocizna jest rzędu 3-4 tyś do tego materiał plus koszty dodatkowe. Ja wyceniłem wykonaie instalacji w domku jednorodzinnym na 12 tyś z materiałem bez "białego montażu" ( zakres: instalacja elektryczna, alarmowa, tel, tV) Powiechrznia domku to oklo 130m2.

Co do cen projektu instalacji to cięzko mi powiedziec, zlezy od projektanta.

W Szczecinie adptacja gotowego projektu domku kosztuje oklo 4tyś. ( mowa o calym gotowym projekcie wraz z instalacjami)
Projektowanie czegoś od podstaw jest dużo droższe.
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Maria Kacprowska
Delikatnie nie sprecyzowałam pytania ponieważ powierzchnia mojego przyszłego domku będzie ok 350m2 Czy w swoich wyliczeniach uwzględnił Pan baterie słoneczne?
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Mariusz Kłokowski
A czy potrzebuje Pani projektu instalacji elektrycznej swojego domu lub przyłącza? Z punktu widzenia prawa nie jest to Pani do niczego potrzebne ani wymagane - projekt przyłącza energetycznego to sprawa Zakładu Energetycznego, a projekt instalacji wnętrzowej nie będzie Pani do niczego użyteczny (chyba że będzie to automatyka budynkowa-inteligentny dom wtedy jest to niezbędne).Nie ma więc sensu ponosić dodatkowych kosztów, bo projekt zrobi każdy z miłą chęcią, ale nie będzie on do niczego później słóżył. Jesli ktoś kto będzie wykonywał instalację w Pani domu będzie wiedział aby zrobić ją zgodnie z przepisami i sztuką budowlaną, no i powinien posiadać uprawnienia budowlane, co pozwoli uniknąć problemów przy późniejszym przekazaniu budynku.
cytuj zgłoś nadużycie
Brak awataru
Arkadiusz Prokowski
W odpowiedz na Pani pytanie: wycena nie zawierała montażu baterii słonecznych.

W odniesieniu do odpowiedzi Pana Mariusza.
Co do projektu przyłącza ma Pan racje leży to w gestii Zakładu Energetycznego, jednak jeśli zależy komuś na czasie to będzie musiał zlecić wykonanie go projektantowi. W Szczecinie z tego co wiem to energetyka ma rok czasu na wykonanie projektu i przyłącza budynku do sieci (warunki wydają wcześniej). Możliwe że w innych częściach kraju ten czas jest krótszy. Jeśli chodzi o projekt domku to z tego co wiem każdy projekt budowlany (dotyczy to nowych budynków) musi zawierać projekt instalacji wewnątrz budynku (inst. wody, elektryki, gazu itp). Wątpie żeby ktokolwiek uzyskał pozwolenie na budowę domu bez projektu instalacji wewnątrz budynkowych. Przy realizacji budowy domku instalacje elektryczne mogą w znacznym stopniu odbiegać od projektu ale z tego co wiem sam projekt jest wymagany. (sprawa dotyczy nowo budowanego domu od podstaw)
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Maria Kacprowska
Mariusz Kłokowski
A czy potrzebuje Pani projektu instalacji elektrycznej swojego domu lub przyłącza? Z punktu widzenia prawa nie jest to Pani do niczego potrzebne ani wymagane - projekt przyłącza energetycznego to sprawa Zakładu Energetycznego, a projekt instalacji wnętrzowej nie będzie Pani do niczego użyteczny (chyba że będzie to automatyka budynkowa-inteligentny dom wtedy jest to niezbędne).Nie ma więc sensu ponosić dodatkowych kosztów, bo projekt zrobi każdy z miłą chęcią, ale nie będzie on do niczego później słóżył. Jesli ktoś kto będzie wykonywał instalację w Pani domu będzie wiedział aby zrobić ją zgodnie z przepisami i sztuką budowlaną, no i powinien posiadać uprawnienia budowlane, co pozwoli uniknąć problemów przy późniejszym przekazaniu budynku.


No to źle zostałam poinformowana - ponieważ mój brat oświadczył, że aby zostać przyłączonym trzeba posiadać projekt instalacji domu oraz że taki projekt musi być podpisany przez kogoś kto posiada uprawnienia budowlane.
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Mariusz Kłokowski
Potrzebny jest tylko schemat jednokreskowy, no i oczywiście osoba która posiada uprawnienia budowlane wykonawcze.
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Maria Kacprowska

Czy wiecie jak długo czeka się na na odpowiedź na pismo z zakładu energetycznego? Wysłałam projekt do uzgodnienia grubo ponad miesiąc temu i jeszcze nie dostałam odpowiedzi

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Mariusz Kłokowski

Trzeba dzwonić, dzwonić i dzwonić

Klient, który dzwoni-traktowany jest jako klient któremu zależy :)

innej metody nie ma

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Arkadiusz Prokowski

Uzgodnienie schematu jednkreskowego zajmuje jakies 3 do 4 dnie ( teren Szczecina) W przypadku domku to wystarcza. Nigdy nie uzgadniałem całego projektu z zakładem energetycznym i nie słyszałem żeby ktokolwiek z moich zanjomych to robił.

Co do kwesti uprawnien to schemat jednokreskowy przyłacza instalacji  elektrycznej domku jednorodzinnego może wykonać i uzgodnić osba posiadająca uprawnienia SEP dozorowe "D". W Szczecinie to wystarcza.

 

 

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
JAN DYM

JAN DYM, wiadomość dla Pani Marii Kacprowskiej:

Proszę o kontakt na podany adres e-mail, na powyższy temat udzielę Pani wyczerpujących informacji.

Ostatnio edytowane 11.03.2011 przez elektroonline.pl. Powód: CAPS LOCK
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl