Co domowa instalacja robi z moimi lampkami - Elektroenergetycy
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna GRUPY Elektroenergetycy Co domowa instalacja robi z moimi lampkami
REKLAMA
REKLAMA

Co domowa instalacja robi z moimi lampkami

Awatar użytkownika
Maciej Kurzyk
Może ktoś jest w stanie mi odpowiedzieć na pytanie co się może dziać z moją listwą przeciwprzepięciową/domową instalacją elektryczną?
Problem wygląda następująco: w ciągu ostatniego półrocza 4 lampki biurkowe podłączone do listwy przeciwprzepięciowej przestały działać. Nie wiem co się dzieje - czy to wina listwy czy sieci. Dodam jeszcze, że do tej listwo podłączone są również laptop, modem, ładowarka komórki i nic im się nie dzieje. Natomiast lampki biurkowe notorycznie przestają działać. Wczoraj ostatnia - czwarta zakończyła swój żywot. Macie pomysł o co chodzi?
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Chris krajczyk
Wnioskuje, że palą się żarówki.Może spróbuj zmienić żarówki na jakieś z wyższej półki.Jeżeli masz miernik to podłącz go do listwy i obserwuj wskazania.Być może coś dzieje się z instalacją.Ja miałem taki problem jak sąsiad spawał to oświetlenie mi wariowało
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Maciej Kurzyk
Ale chodzi o to, że po wymianie żarówki lampka nie działa. Pożyczę miernik i będę obserwował bo musi coś być z instalacją. Tylko zastanawiające jest że wcześniej wszystko było OK i że modemu, laptopa, routera i ładowarki do komórki nic nie rusza?
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Chris krajczyk
Myślę że należy wymienić kabel bo może jest coś z oprawką do żarówki . Sprawdź końcówki, może nie dokręcone.Chyba że w lampce jest elektronika ale polecam normalne bez zasilaczy i itp.
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Jacek Krawczyk
Myślę, że masz zbyt małe napięcie na listwie, Wiesz urządzenia takie jak ładowarka, router posiadają w sobie stabilizatory napięcia i mniejsze czy trochę większe skoki napięcia nie są dla nich problemem, natomiast dla zwykłych lampek, które nie posiadają w sobie żadnej elektroniki lub też stabilizatorów mogą po prostu nie dostawać odpowiedniej wartości prądu i nie świecą.
Wiesz problem może tkwić zarówno w instalacji elektrycznej, jak i również w samej listwie (w zależności czy jest to zwykła listwa z biedronki bez bezpieczników itp). Spróbuj podłączyć lampki do zwykłego kontaktu i sprawdź czy działają. Jeżeli tak masz problem z listwą, jeżeli nie - problem z lampkami albo problem z siecią. Rzeczywiście miernik jest tutaj najlepszym wyjściem ponieważ możesz mierzyć zarówno w kontakcie przy ścianie jak i na listwie wartości napięcia zmiennego. Jak napięcie na listwie będzie za małe, tzn trzeba wymienić listwę na jakościowo lepszą (ze stabilizatorem oraz bezpiecznikami) lub nie podłączać tylu urządzeń pod jedno gniazdko. Kolejna sprawa. Z technicznego punktu widzenia nie powinno się pod jedną listwę podłączać jednocześnie sprzętu elektronicznego z lampkami lub też odkurzaczem (chyba, że listwa wyposażona jest w osobne bezpieczniki dla każdego gniazda).
Pozdrawiam
cytuj zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Maciej Kurzyk
Panowie mieliście rację - lista moja jest do dupy. Co prawda nie z biedronki tylko z Vobisu jednak są skoki napięcia a w gniazdku nie ma. Pora wymienić listwę
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Chris krajczyk
Cieszę się że mogłem pomóc.Kup dobrą listę renomowanej firmy z długą gwarancją. Nie oszczędzaj na listwie bo stracisz na lampkach .pozdrawiam
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl