instalacja zewnętrzna - przepisy i normy - Elektroinstalatorzy - instalacje elektryczne
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna GRUPY Elektroinstalatorzy - instalacje elektryczne instalacja zewnętrzna - przepisy i normy
REKLAMA
REKLAMA

instalacja zewnętrzna - przepisy i normy

Brak awataru
Zdzisław Kurak

Witam, jestem całkiem nowy na forum. Już jakiś czas mieszkamy w naszym nowym domu. Nadszedł czas na wykończenie garażu i warsztatu.
Są one w oddzielnym budynku w drugim końcu działki. Chciałbym zaplanować podłączenie tam prądu jednak z racji bardzo konfliktowego sąsiada chcę zrobić to zgodnie z przepisami i wytycznymi.
Prąd do garażu/warsztatu ma być doprowadzony wiszącym w powietrzu kablem przyłączonym do instalacji w domu (mam przygotowany oddzielny bezpiecznik).

Nigdzie nie mogę znaleźć wytycznych na jakiej wysokości powinien być umieszczony taki kabel, jak zakotwić w ścianach budynków i czy są jakieś inne wymagania. Będę wdzięczny za kilka porad. Uprzedzając Wasze pytania - zakopanie kabla w ziemi z różnych względów nie wchodzi w grę.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Tyrystor

Jak się na tym nie znasz to się za to nie bierz. Ktoś jakąś bzdurę Ci napisze w Internecie i Ty tak zrobisz?

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl