HP Compaq nx9010 - USB problem - Komputery, sprzęt komputerowy
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna GRUPY Komputery, sprzęt komputerowy HP Compaq nx9010 - USB problem
REKLAMA
REKLAMA

HP Compaq nx9010 - USB problem

Brak awataru
Marek Przewodowski

Witam.

Mam problem z dość wiekowym laptopem (jak w tytule). Posiada o 3xUSB. Pic polega na tym, że tylko przy jednym porcie mam wpis USB_ROOT20 a dwa pozostałe tylko USB_ROOT (czyli wersja 1.1). Na różnych stronach różnie piszą. Jedni, że ten lapek ma właśnie 1xHiSpeed (USB2.0) a na innych, że 3xUSB2.0. Już mnie szlak trafia bo głupotą by było dawać jeden 2.0 a reszta 1.1 a nigdzie nie mogę znaleźć sterowników aby były na 2.0.

 

Any idea ?

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Artur Kulikowski

Zgadzam się że to by była głupota wstawiać na płytę wspierającą standard USB 2.0 2 z 3 portów jako 1.1. Z reguły (nie spotkałem się z inną sytuacją) jest tak, że w biosie ustawia się prędkość portu na USB 2.0 (wspierającą urządzenia wstecz - korzystające z USB 1.1) ewentualnie ogranicza się ją do 1.1 ale dotyczy to wszystkich portów.

Nie piszesz skąd te dane zakładam, że z menedżera urządzeń Windows, sprawdź w biosie czy nie możesz przestawić ustawień prędkości portów USB. Ewentualnie pokusiłbym się o sprawdzenie czy nie wyszły nowe firmware do Twojej płyty ( jeśli tego jeszcze nie upgrade'owałeś)

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Marek Przewodowski

Pisząc firmware masz na myśli aktualizację BIOSu (ROMPaq) ? Bo jeżeli tak, to rzeczywiście mam starą wersję i już ściągnąłem nową ale muszę jeszcze znaleźć czas na wgranie :)

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Artur Kulikowski

o to mi chodziło, często nowe (czasem nieoficjalne ) release'y dodają bądź aktywują nowe funkcje może pomoże. Koniecznie daj znać czy pomoże bo  sam jestem ciekaw.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl