Laptop-grzałka - Komputery, sprzęt komputerowy
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
REKLAMA
REKLAMA

Laptop-grzałka

Awatar użytkownika
Chris krajczyk

Laptop  acer z Vista. Po włączeniu laptopa po kilkudziesięciu minutach laptop jest dość ciepły i wentylator mało się nie urwie. Było czyszczenie i nie wiele to pomogło. Co jeszcze można zrobić?

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Artur Kulikowski

Po pierwsze trzech króli (ctrl+alt+del) i  sprawdzasz w procesach czy przypadkiem nie masz zajętości procesora 100% jeśli tak to sprawdzasz co Ci tak muli i zabijasz proces. Jest ot mało prawdopodobne ponieważ odczułbyś 100%-ową zajętość procka - strasznie by muliło, ale sprawdzić warto.

Koleżanka miała kiedyś podobny problem, bluescreeny co godzinę, przegrzewanie restarty, jej problem polegał na tym że laptop otwory wentylacyjne miał na spodzie a laptop był trzymany na kolanach albo na grubym kocu na łóżku itd ( znęcanie się nad sprzętem) .

Może masz zatarte wentylatory i pomimo tego że huczą nie są wydajne ? wykluczyłeś taką możliwość?

To pierwsze rzeczy, które mi się nasunęły.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Marek Przewodowski

Co masz na myśli pisząc czyszczenie ?

Czy rozkręcałeś lapka i dokładnie przeczyściłeś wiatraczki i radiatory ? Czy tylko z zewnątrz psiknąłeś powietrzem sprężonym (co nie zawsze pomaga) ?

Może warto by było dać nową pastę pod procek. 

A ponadto specjalnie dałeś ten temat do grupy Vista ? chodzi mi o to, czy wcześniej był np XP i nie było problemów ? bo jeżeli Vista od nowości to temat bardziej do grupy o Sprzęcie komputerowym :)

PS. Vista to złooooo !!:P

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Chris krajczyk

 Oświecony pewną myślą podsuniętą przez kilkuletniego chłopca rozebrałem laptopa. Wyjąłem ponownie wentylator do czyszczenia. Po zdjęciu foli aluminiowej zabezpieczającej wlot kanału powietrznego ku mojemu zdziwieniu stwierdziłem że jest prawie całkowicie zapchany czymś co przypominało starą gąbkę. Natychmiast usunąłem to coś i po ponownym montażu wentylatora problem zniknął . Czasami się teraz włącza wentylator. Jednak warto słuchać porad maluchów.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Artur Kulikowski

Marek Ci to sugerował tydzień temu ;)   = za rzadko tu zaglądasz ;D

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Chris krajczyk

Jest to takie miejsce w laptopie o bardzo utrudnionym dostępie i oznakowaniach , które raczej dezorjentują  niż pomagają .Oczywiście wszystkie sugestie Marka wykorzystałem  ale nie przypuszczałem ze tam jest sieć kanałów.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Artur Kulikowski

istnieją różne rozwiązania związane z zagadnieniem skutecznego odprowadzania ciepła. Trzeba "zrobić" drogę.

Zanim kurz zablokuje wentylatory zalecałbym raz na jakiś czas rozebranie laptopa/komputera i przeczyszczenie układów chłodzenia. Nie można tylko się tego bać, w laptopie na prawdę nie ma nic strasznego.

Wczoraj poirytowany huczeniem jednego z wentylatorów zafundowałem swojemu laptopowi przymusowe czyszczenie:

wentylatory oczywiście zakurzone:

krótkie czyszczenie i problem znika. czas operacyjny : 30 minut.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Chris krajczyk

Zrobiłęś dokładnie to co ja ze swoim. Czyszczenie jest wskazane raz na 3 miesiące. Mój teraz chodzi jak wiatr aby tylko pozbyć się paru dodatków programowych  , które spowalniają kompa i będzie  ok.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Hardstyler

Tutaj się z panami zgodzę ale jest jeden model kopa który mimo wszystko się i tak grzeje i po 10 minutach można jajca piec jest to HP DV 5 problem znikł po zakupie dodatkowego chłodzenia. Koszt ok 20 zl. Podłączamy nasza podstawkę pod port USB i pracujemy dalej.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl