Jakie złącze kablowe - Elektroenergetycy
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna GRUPY Elektroenergetycy Jakie złącze kablowe
REKLAMA
REKLAMA

Jakie złącze kablowe

Awatar użytkownika
Anna Wróblewska

Ponieważ jestem nowa na forum chciałam się przywitać ze wszystkimi.

Mam problem: Jakie złącze kablowe wybrać aby odbiorca (mam na myśli budownictwo jednorodzinne) energii elektrycznej przede mną i za mną w przypadku awarii, odłączenia naprawy lub czegokolwiek nie był pozbawiony dostawy energii elektrycznej?


Ostatnio edytowane 02.06.2010 przez Michał Choromański. Powód: edycja
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Roman Misztal

Np.ZK-3a

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Anna Wróblewska

Czy jest jakaś różnica które podstawy to zasilanie a które to odpływy w tym złączu?

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Roman Misztal

najczęstsze rozwiązanie to podstawy zewnętrzne są podstawami magistralnymi/tzn.dopływ-odpływ/a podstawa środkowa zabezpiecza wlz odbiorcy.Zresztą gdyby Pani w necie obejrzala jakiś katalog złącz kablowych to wszystko byloby jasne i bardziej zrozumiale

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Anna Wróblewska

Znalazłam takich schemat ZK-3a

 

 

Czyli dopływami są A i C a wlz to B ?

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Roman Misztal

Dokładnie-powiedzmy,że A to jest dopływ,C jest odpływem na dalszy ciąg liniowy,B jest zabezpieczeniem indywidualnego odbiorcy.Taka konfiguracja daje możliwość nie tylko odłączenie jednego odbiorcy/poprzez wyjęcie BM-ów z podstaw B/ale można rownież sekcjonować ciąg kablowy w wypadku np.uszkodzenia jakiejś jego części-np.robiąc przerwę w podstawach C można odłączyć zasilanie do następnego ZK a nasze złącze będzie mieć zasilanie.

cytuj zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Anna Wróblewska

Dziękuję bardzo za informacje

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Tomasz Zielonek
Roman Misztal
 

Dokładnie-powiedzmy,że A to jest dopływ,C jest odpływem na dalszy ciąg liniowy,B jest zabezpieczeniem indywidualnego odbiorcy.Taka konfiguracja daje możliwość nie tylko odłączenie jednego odbiorcy/poprzez wyjęcie BM-ów z podstaw B/ale można rownież sekcjonować ciąg kablowy w wypadku np.uszkodzenia jakiejś jego części-np.robiąc przerwę w podstawach C można odłączyć zasilanie do następnego ZK a nasze złącze będzie mieć zasilanie.

Kolego dopiero studiuję więc będę wdzięczny za wyjaśnienie czym jest BM?

WLZ wiadomo - wewnętrzna linia zasilająca od przyłącza do rozdzielnicy

pozdrawiam

Ostatnio edytowane 08.06.2010 przez Michał Choromański. Powód: literówki
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Roman Misztal

Faktycznie-chlapnąłem"żargona",przepraszam.A BM to skrot od Bezpiecznik Mocy bo takowe są najczęściej montowane w ZK lub tzw.zwieracze/poprawnie to będzie się nazywalo "zwory zwierające"/

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Tomasz Zielonek
Roman Misztal
 

Faktycznie-chlapnąłem"żargona",przepraszam.A BM to skrot od Bezpiecznik Mocy bo takowe są najczęściej montowane w ZK lub tzw.zwieracze/poprawnie to będzie się nazywalo "zwory zwierające"/

Dzięki. Możesz mi jeszcze powiedzieć jaką rolę w obwodzie elektrycznym pełnią bezpieczniki mocy

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Tomasz Zielonek
Roman Misztal
 

Faktycznie-chlapnąłem"żargona",przepraszam.A BM to skrot od Bezpiecznik Mocy bo takowe są najczęściej montowane w ZK lub tzw.zwieracze/poprawnie to będzie się nazywalo "zwory zwierające"/

Dzięki. Możesz mi jeszcze powiedzieć jaką rolę w obwodzie elektrycznym pełnią bezpieczniki mocy

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Roman Misztal

Jak każdy bezpiecznik chronią obwód przed prądami przetężeniowymi i zwarciowymi.Od bepieczników instalacyjnych różnią się kształtem/styki nożowe/i amperażem.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl