zmiana zapisu w umowie - Elektroenergetycy
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna GRUPY Elektroenergetycy zmiana zapisu w umowie
REKLAMA
REKLAMA

zmiana zapisu w umowie

Brak awataru
kinga kot

Witam
Mam prosbe do forumowiczów :)
Otóż potrzebuje zmienic zapis w umowie z energetyka (umowa jeszcze nie podpisana) chodzi o jeden paragraf który mówi o tym, że zostanie wybudowana mi stacja elektroenergetyczna, linia napowietrzna itd., ja natomiast na cos takiego sie nie godze, ponieważ chce aby poprowadzili mi prad ziemia. Transformator jest budowany wlasnie na dzialce oddalonej ode mnie okolo 400m/ Spór ten trwa już dosyc dlugo.
Potrzebowalabym "zobaczyc" u kogos jak ma skonstruowana umowe, chodzi mi glownie jak zapisac paragraf który bedzie mówil o tym że przylacze bedzie naziemne.
Czy móglby mi ktos skopiowac taki fragment zapisu ze swojej umowy ??

Zmienic potrzebuje ten punkt:


& 5.
1.Celem realizacji przedmiotu niniejszej umowy EnergiaPro zobowiązuję się do :
1) wykonania następującego zakresu prac:
a)wybudowania stacji elektroenergetycznej 20/0,4kV,
b)wybudowania linii elektroenergetycznej 20kV zasilającej stację, o której mowa w lit a
c)wybudowania linii niskiego napięcia od stacji, o której mowa w lit. A do szafki złączowo-pomiarowej, o której mowa w lit d
d) wybudowania szafki złaczowo-pomiarowej usytuowanej na terenie posesji obiektu (nieruchomości, o której mowa w &1), drzwiczkami w lini granicy posesji lub ogrodzenia od strony drogi;
2)przystąpienia do realizacji zakresu prac określonego w pkcie 1 z chwilą przekazania do EnergiaPro przez właściciela układu drogowego zniwelowanego terenu pod budowę sieci, o której mowa w pkcie 1;
3)zainstalowania układów pomiarowo-rozliczeniowych i sterujących, określonych w warunkach przyłączenia,
4)dokonania odbioru zakresu prac określonego w pkcie 1 oraz sprawdzenia technicznego zakresu prac zrealizowanego przez Podmiot Przyłączany,
5)przyłączenia do sieci wykonanych instalacji wraz z urządzeniami zgodnie z obowiązującymi przepisami, po wykonaniu przez Podmiot Przyłączany zobowiązań określonych w niniejszej umowie,
6)zapewnienia dokumentacji techniczno-prawnej zgodnej z warunkami przyłączenia na zakres robót określony w pkcie 1. Przewidywany termin opracowania wyżej wymienionej dokumentacji projektowej-15 miesięcy od daty uiszczenia przez Podmiot Przyłączany kwoty, o której mowa w &18 ust. 2.a niniejszej umowy, pod warunkiem uprzedniego dostarczenia przez Podmiot Przyłączany dokumentu, o którym mowa w & 6 pkt I.10, oraz dostarczenia przez właściciela układu drogowego projekt układu komunikacyjnego, obejmującego obszar, o którym mowa w & 1. Projektant działający na zlecenie EnergiaPro ustali zgodny z ustawą Prawo budowlane tryb wykonywania robót- na podstawie pozwolenia na budowę lub zgłoszenia – i stosowne do ustaleń uzyska wymagane dla danego trybu dokumenty;
7)uzgodnienia dokumentacji techniczno-prawnej po uiszczeniu przez Podmiot Przyłączany kwoty, o której mowa w & 18 ust. 2 a.
2. Obowiązki, o których mowa w ust. 1 pkt 1, mogą być wykonane w ze Energia Pro przez wykonawcę robót budowlano-montażowych.
3. Obowiązki, o których mowa w ust. 1 pkt 6, mogą być wykonane w imieniu Energia Pro przez wykonawcę dokumentacji.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Adam Rychlewski

Trzeba się najpier dowiedzieć czy przepisy pozwalają na puszczenie instalacji podziemnej u Pani na działce. Jeżeli tak to trzeba po prostu dopisać kolejny podpunkt do punkt 1 w którym będzie stwierdzenie że wykonawca zobowiązuje się usytuować linię energetyczną pod ziemią.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Mariusz Kłokowski

Nie bardzo mogę tu wyczytać, o tej linii napowietrznej. Umowę można podpisać bez dopisywania punktu o linii podziemnej. W umowie przyłączeniowej nie ma nic o sposobie doprowadzenia zasilania do stacji. Jeśli będzie opracowywany projekt, Pani jako właściciel działki nie wyraża zgody na linię napowietrzną i tyle-wtedy będą musieli uwzględnić Pani żądania, bo bez Pani zgody nie mogą wejść na Pani nieruchomość. W umowie jest szafka złączowo-pomiarowa, co jednoznacznie określa przyłącze kablowe! W razie problemów proszę o kontakt-postaram się pomóc 

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl