Czy uziemić przyczepę - Elektroenergetycy
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna GRUPY Elektroenergetycy Czy uziemić przyczepę
REKLAMA
REKLAMA

Czy uziemić przyczepę

Awatar użytkownika
Maciej Kurzyk

Witam wszystkich,

właśnie siedzę sobie z laptopem nad jeziorkiem jest piękna pogoda...

Niestety wczoraj była burza i dziś przyszło mi do głowy zagadnienie odnośnie bezpieczeństwa -  czy uziemić przyczepę campingową?

Robiliście coś takiego podczas urlopów pod chmurką?

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Maria Kacprowska

A pole campingowe nie jest wyposażone w instalację odgromową?

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
crow38

Wg mnie pole nie musi być wyposażone w instalację odgromową. Jeśli już to sieć uziemień na terenie pola była by wskazana. Natomiast co do przyczepy kempingowej to może powinna być wyposażona w instalację tak jak są wyposażane łopaty turbin wiatrowych czyli np. w laminacie jest zatopiona siatka tworząca tzw. klatkę Faradaya i wyprowadzone tylko zaciski do podłączenia do uziomu, który mógłby być na polu kempingowym.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Michał Choromański
crow38
 

Wg mnie pole nie musi być wyposażone w instalację odgromową. Jeśli już to sieć uziemień na terenie pola była by wskazana. Natomiast co do przyczepy kempingowej to może powinna być wyposażona w instalację tak jak są wyposażane łopaty turbin wiatrowych czyli np. w laminacie jest zatopiona siatka tworząca tzw. klatkę Faradaya i wyprowadzone tylko zaciski do podłączenia do uziomu, który mógłby być na polu kempingowym.

Dokładnie sprawdź czy przyczepa nie ma w laminacie aluminiowej siatki - wtedy w czasie burzy będziesz bezpieczny. Natomiast jeśli piorun uderzy w przyczepę to z całą pewnością elektronika będzie do wyrzucenia. Pamiętaj, że piorun szuka najkrótszej drogi do ziemi więc pewnie prędzej uderzy w drzewo niż w twoją przyczepkę. Uważaj lepiej na spadające gałęzie

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Artur Kulikowski

Konstruktorzy zajęli się już na pewno kwestią bezpieczeństwa w tego typu wozach. Ekipa TG przetestowała samochód osobowy vw golfa (przyczepa kempingowa nie może być mniej bezpieczna):

Jednak dla własnego spokoju dobrze jest wiedzieć co się"ma". Jak widać na filmie "Chomik" przeżył spotkanie z wysokim napięciem ( przegapiłem o jakiej wartości, na pewno więcej niż 400kV), a Twoja przyczepa na pewno jest też bezpieczna, potwierdzają to na pewno atesty. Jak zauważył Michał lepiej odłączyć wszystkie urządzenia z sieci aby uchronić je przed uszkodzeniem.

Śpij spokojnie.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl