VOIP, Vista, LAN, LapTop - Sieci telekomunikacyjne
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna GRUPY Sieci telekomunikacyjne VOIP, Vista, LAN, LapTop
REKLAMA
REKLAMA

VOIP, Vista, LAN, LapTop

Awatar użytkownika
sq7jzi

Witam.

Mam następujący problem.

Komputer, z którego normalnie korzystam to Laptop Toshiba z win XP Pro SP3 - oryginalny i zarejestrowany.

Podłączam mu w trasie lub w terenie internet za pomocą telefonu komórkowego N73 podłączonego pod port USB na oprogramowaniu Nokia PC Suit. Łącze to ustawiam jako udostępnione. Konfiguruje mu adres dla portu LAN IP 192.168.2.1, maska 255.255.255.0

Następnie, ustawiam w Telefonie adres IP 192.168.2.2, maska 255.255.255.0, brama 192.168.2.1

I w ten sposób wszystko działa znakomicie.

Problem pojawił się niedawno, gdy nie miałem swojego laptopa i musiałem skorzystać z innego laptopa.

Tamten laptop ma Windowsa Vista Home Premium. Internet jest mu dostarczany przez modem zewnętrzny Orange, podłączony przez USB.

Ustawiłem więc na połączeniu tym udostępnianie połączenia internetowego.

Następnie ustawiłem jego port LAN IP i Maskę tak samo jak u mnie wcześniej.

Podłączyłem mu telefon VOIP konfigurując go jak poprzednio.

I nie działa, nie widzi połączenia z serwerem.

Spróbowałem też podłączyć pod to LAN innego laptopa, był pod ręką jakiś i mimo, że się połączyły LANem to nie działał na nim internet.

Co jest innego w ustawieniach Visty, co trzeba jeszcze ustawić by zadziałało połączenie na Viście udostępnione w ten sposób ?

Nie wiem już co mam jeszcze sprawdzić.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Artur Kulikowski

Wydaje mi się, że mogłeś pominąć udostępnienie połączenia internetowego. Wejdź przez panel starowania lub dowolny inny sposób do kart sieciowych i tam znajdź połączenie orange. PPM na ikonce sieci i "właściwości". otworzy się dodatkowe okno gdzie drugą zakładką będzie "udostępnianie". Upewnij się że masz zaznaczone udostępnianie :

kliknij aby powiększyć

 

Jeśli nie pomoże daj znać będziemy kombinować dalej ;)

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
sq7jzi

Jak potrzeba to nie tak łatwo spotkać razem ten cały komplet, by ściągnąć z niego potrzebne dane. No musimy poczekać nieco zanim będę miał ponownie okazję to przetestować.

Te ustawienia które podpowiadasz, są ustawione.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl