Oprogramowanie projektowe online - Oprogramowanie projektowe
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna GRUPY Oprogramowanie projektowe Oprogramowanie projektowe online
REKLAMA
REKLAMA

Oprogramowanie projektowe online

Brak awataru
Tomasz Zielonek

Panie i Panowie projektanci. Co sądzicie o przyszłościowym rozwiązaniu jakim jest oprogramowanie projektowe CAD w wersji online. Takie rozwiązanie wprowadziła firma autodesk kilka miesięcy temu i na razie trwają testy tej platformy. Moim zdaniem to ogromy krok do przodu ponieważ każdy z nas ma pewnie projekty do dokończenia w domu a nie zawsze mamy licencje lub wersję portable AutoCada na pendrivie. Poniżej filmik - pokazówka projekty Butterfly



cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Maciej Kurzyk

Fantastyczne rozwiązanie, zastanawiam się po 1. ile będzie kosztował dostęp do usług a po 2. czy wersja online będzie posiadała wszystkie funkcje wersji stacjonarne np renderowanie obrazów 3D.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Artur Kulikowski

@Maciej Kurzyk

Nie wydaje mi się, aby rozwiązania online, pomimo wsparcia serwerów które na pewno będą wyposażone w karty graficzne dedykowane projektowaniu 3D, mogły zapewnić w pełni wydajne narzędzia renderingu 3D. 

Rozważ sytuację gdzie 30 projektantów na raz zleci wykonanie symulacji. 

Opcją jest stworzenie stacji roboczej wyposażonej w wiele modułów graficznych może ( PNY QuadroFX 5800 ), lub kolejkowanie zadań renderingu. Ilość energii niezbędnej do takiego serwera graficznego po prostu mnie przeraża.

To tylko moje przemyślenia. Może projektanci mają w rękawie rozwiązanie, które sprosta wymaganiom nawet najbardziej zaawansowanych zdań.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Adam Rychlewski

W chwili obecnej coraz popularniejsze są tzw chmury obliczeniowe. Więc to nie będzie problem aby odpalić autocada po stronie serwera i w nim pracować.

Ciekawy jestem czy już ktoś z Autocada Butterfly korzystał?

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl