Telewizory 3D - Serwis elektroniki użytkowej
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
REKLAMA
REKLAMA

Telewizory 3D

Brak awataru
Maria Kacprowska

Witam,

ostatnio coraz popularniejsze na naszym rynku robią się TV 3D. Wiadomo aby uzyskać efekt 3D to trzeba mieć okulary. Weźmy np. te telewizory . Jak obraz widzą osoby bez okularków? Czy efekt 3D sam się włącza czy są jakieś tryby?

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Maciej Kurzyk

Przełączasz sobie tryb ze zwykłego obrazu 2D na 3D. Także jak masz jedną parę okularów i oglądasz film w 3D to inni nie będą widzieli czystego obrazu. Ale nie ma co się tak podniecać tą technologią 3D - ona nie jest zdrowa i nie polecam dłużej oglądać tv 3D

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Plewek01

Witam. Akurat samsunga nie polecałbym żadnego ;). Za to widziałem tv sony i tam powiem Wam, że nie ma efektu migotania. Przede wszystkim dlatego, że okulary są aktywne i nie migocze nam ekran a dzięki temu nie odczuwamy zmęczenia oglądając obraz. Konwersja 2d na 3d wbudowana w tv nie powala na kolana, ale za to materiał nagrany w 3d i puszczony z blu-raya lub konsoli to powala na kolana. Osoby bez okularów widzą obraz rozmyty. Efekt 3d włączamy przyciskiem na pilocie. Do sprzedawanych tv 3d sony dodaje również 2 pary okularów w cenie tv. Potem można dokupić więcej najlepiej w pakietach, które mają być w cenie ok. 600zł za np. 3szt. ale to na razie tylko teoria.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Maciej Kurzyk

A czemu nie polecasz Samsungów? Ja mam Samsunga, fakt nie jest to model 3D ale UE40C6000 czyli 40" LED. Fantastyczna jakość dzwięku i obrazu. Nie rozumiem dlaczego więc nie polecasz samsungów?

P.S nie widziałem jeszcze TV Sony 3D w sprzedaży

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Plewek01

Samsungi dosyć szybko wysiadają. Pomimo tego, że matryca jest wykorzystywana ta sama w Sony i w Samsungu to jednak elektronika samsunga przynajmniej moim zdaniem jest słabsza. Samsung niestety czasem za bardzo chce być pierwszy w pokazaniu nowości co często odbija mu się czkawką. I takie właśnie są tv 3d. Niestety niedopracowane i przez to w instrukcji jest zamieszczana obszerna całostronnicowa instrukcja ostrzeżeń dla zwykłego użytkownika o efektach ubocznych oglądania tegoż tv. Macieju jeżeli chodzi o Twój model nie powiem, że jest zły. Jest ok. Bardziej chodzi mi o awaryjność w porównaniu do tv sony jak i jakość wykonania. To jak mercedes i volkswagen:). Nie widziałeś bo dopiero wchodzą na rynek. Ja jestem sprzedawcą i mam przyjemność obejrzenia, dotknięcia i stestowania wszystkich nowinek na organizowanych szkoleniach jeszcze zanim sprzęty staną się ogólnie dostępne.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl