Problem z korkami. Proszę o pomoc - Elektroenergetycy
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna GRUPY Elektroenergetycy Problem z korkami. Proszę o pomoc
REKLAMA
REKLAMA

Problem z korkami. Proszę o pomoc

Awatar użytkownika
Anna Wróblewska

Posiadam w mieszkaniu starą aluminiową instalację elektryczną.

Jako zabezpieczenie mam bezpiecznik topikowy czy potocznie mówiąc "korek" 16 amperowy.

Niestety od dwóch dni ciągle jest jakieś syczenie przy liczniku i co chwila wywala mi bezpiecznik. Więc kupiłam większy bezpiecznik 25A . Syczenie cały czas jest i wywala mi teraz korki na klatce schodowej. Przestraszyłam się że pali mi instalację więc wykręciłam korek ale zastanawiam się nad zawołaniem zakładu energetycznego? Może macie jakiś pomysł co zrobić?

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Michał Choromański

Mam takie podstawowe pytanie: czy korek jest dokręcony? Syczenie może występować jak korek jest niedokręcony i masz tam ciągle łuk elektryczny.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Maciej Kurzyk

Włóż między bezpiecznik i ceramiczną obudowę 20gr (monetę), przykręć - powinno być ok;)

Pozdrawiam

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Mariusz Bartoszek

Witam. Jeżeli powyższe porady nie podziałały proponuję wezwać elektryka. Instalacja aluminiowa ma wiele wad a jedną z nich jest utlenianie i "płynięcie" na stykach wskutek docisku. Być może przewód gdzieś się poluzował na styku i stąd syczenie, dodatkowo zwiększa się rezystancja przejścia, wszystko się grzeje i może dojść do nieszczęścia.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Anna Wróblewska

Dzięki za pomoc patent z 20 groszówką załatwił sprawę. Znowu wkręciłam stare korki 16A i jest wszystko w porządku.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Bogusław Tęgi

niestety załatwilo sprawe tylko czasowo!!niedlugo podadza w wiadomosciach o spalonej kamienicy i to mopze byc twoja ,niestety

proponuje wezwac elektryka w celu sprawdzwnia calej instalacji i nie robic takiej szopki!!

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Anna Wróblewska

Ale czemu - przecież bezpiecznik będzie dalej pełnił swoją funkcję a moneta jest tylko przedłużeniem styku?

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Kurgan

Witam

Bogusław dobrze mówi. Ogólnie porada Macieja Kurzyka jest szkodliwa. Ktoś mógł by wpaść na pomysł wsadzenia monety paluszkami pod napięciem! Pani się udało, co nie znaczy że kolejnej osobie, która to przeczyta również. Takie prowizorki są tylko doraźnym działaniem Nie wiadomo jak długo był zły kontakt i co już się stało na skutek podwyższonej temperatury. Zamiast rozpisywać się zaproponuje lekturę, która rozjaśni przytoczony problem niekontaktującego bezpiecznika http://forumsep.pl/viewtopic.php?t=815. Maciej Kurzyk w szczególności powinien się zapoznać z ta lekturą.

Pozdrawiam

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Anna Wróblewska

Dzięki za pomoc, wczoraj był u mnie elektryk i wymienił bezpiczeniki na zabezpieczenie nadprądowe. Dopiero jak wyszedł zorientowałam się że zapomniałam zapytać czemu nie wstawił zabezpieczenia różnicowoprądowego - być może za stara instalacja, nie wiem w sumie budynek ma 50 lat. Co do dwudziestogroszówki powiedział, że bardzo często spotyka się z tym w domach i też odradza.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Bogusław Tęgi

instalacja za stara na różnicowe zabezpieczenie a należalo skorzystać z obecności elektryka i sprawdzić calą instalacje a w szczególności gniazd w lazience i kuchni bo aluminium się utlenia i starzeje

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Anna Wróblewska

Akurat w łazience nie mam gniazdka. Natomiast elektryk określił że przy liczniku mam instalację w bardzo dobrym stanie. Jednak jak tylko pojawi się u mnie dodatkowa gotówka to wymienię instalację. Ile to może kosztować w mieszkaniu 70 m2 ?

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Kurgan

Wszystko zależy od tego jak dużo będzie punktów odbioru. Ilość czynników, które wpłyną na cenę końcową jest spora. Cena za punkt (od razu do ustalenia, co będzie rozumiane jako punkt), koszt materiałów itd. Nawet sposób układania kabli, może się przełożyć na końcowy koszt. Jeśli jakiś remont, to warto pomyśleć o instalacji teleinformatycznej plus ewentualny alarm. Przynajmniej rozłożyć przewody i gdzie wskazane peszle.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Anna Wróblewska

Myślę o remoncie, ale nie stać mnie na instalację teleinformatyczną i alarmową. Czy koszt wymiany samej instalacji instalacji to kilka czy kilkanaście tysięcy?

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Roman Misztal

A równie dobrze może być kilka jak i kilkanaście tys. zł-zależy jakie "bajerki" Sobie zażyczysz,jakiej firmy i kto to będzie robił.Wg mnie to kilka tysięcy powinno wystarczyć,zależy jakie są ceny na lokalnym rynku.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl