Baterie słoneczne - Energetyka słoneczna
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
REKLAMA
REKLAMA

Baterie słoneczne

Awatar użytkownika
Michał Choromański
Czy zastanawiał się kiedyś ktoś nad składaniem baterii słonecznych?
Jak jest z opłacalnością takiego interesu?
cytuj zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
sq7jzi

Dobre pytanie, a czy zastanawiał się ktoś kiedyś "Jak to się robi?"

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Tomasz Zielonek

Szczerze, to nie wydaje mi się że można na tym zarobić ponieważ masa firm ściąga już złożone panele z Chin, gdzie są tanie (zwłaszcza przy dużych zamówieniach). Poza tym nie mamy w Polsce dużego popytu na baterie słoneczne i szybko mieć nie będziemy. Mają małą sprawność więc, zwrot inwestycji to kilka/kilkanaście lat.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
sq7jzi

Dwóch sprzedawców pojechało do kraju afrykańskiego by sprzedawać tam buty, bardzo znanej firmy.

Od razu po wylądowaniu dzwonią do centrali gdyż zauważyli, że tam wszyscy chodzą bez butów.

Dzwoni pierwszy i mówi: Szefie, jest problem, my tu nic nie sprzedamy, tu nikt w butach nie chodzi.

Dzwoni drugi i mówi: Szefie, wspaniale, tu nikt nie ma butów, przysyłajcie od razu cały okręt.

 

Podstawa sukcesu to odpowiedni sposób myślenia, określony cel i determinacja.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Michał Choromański

Trafna anegdota, jednak chyba ją trochę źle rozumiesz, ponieważ gdy nie ma popytu na dane usługi to nic nie sprzedasz. Będziesz się dwoił i troił i nie sprzedasz im tych "butów" lub wszystkiego innego a koszta przerosną spodziewane marże. Nie zawsze optymizm i ciężka praca zdziała cuda. To po prostu może okazać się nieopłacalne. Co do baterii słonecznych to Tomasz ma chyba rację, można kupić na rynku dużo paneli od polskich i chińskich producentów. Na allegro też jest dużo towaru a małe zainteresowanie (śledząc ilość wyświetleń aukcji). Bez innowacyjności i powielając rozwiązania konkurencji biznes raczej bez szans na duże pieniądze

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
sq7jzi

Masz rację Michał. Oczywiście podstawa, to badania rynku. Ale nie należy z góry zakładać, że się coś nie uda, nie można kierować się opinią nie popartą faktami i należy, będąc biznesmenem czy inwestorem nauczyć się odróżniać opinie od faktów. Głównie o to mi chodziło.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
JAN DYM

Witaj Michał,
składałem panele fotovoltaiczne w moduły i zestawy, jest to naprawdę duży biznes. Firmy belgijskie i francuskie czy niemieckie lub hiszpańskie montują zestawy po parę tysięcy sztuk na dachach fabryk i różnego rodzaju zakładów i jest to naprawdę opłacalny interes. Poza tym czas eksploatacji takich systemów jest liczony na 30 do 50 lat, gdyż potem siada tak zwana czułość, bo po prostu wypalane są monokryształy krzemu lub zmienia się struktura polimorficzna złącza. 

jeśli chcesz to moge więcej napisac na ten temat jako praktyk w dodatku montuje się do systemu regulatory prądu i napięcia oraz akumulatory głębokiego rozładowania, które zasilają inwertery (czytaj: przetwornice napięcia) stałego na zmienne, tak w uproszczeniu.

Ostatnio edytowane 16.02.2011 przez elektroonline.pl. Powód: CAPS LOCK + interpunkcja
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Ireneusz Ciesielski

A mógł byś coś więcej w temacie ale od strony businessowej? Teorię raczej znam.

Przymierzałem się do fotowoltaicznego interesu, temat mnie bardzo interesuje.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
JAN DYM

Witaj Ireneusz z teoria wybacz za szczerosc to raczej daleko to nie uda sie tobie zajechac jesli bedziesz chciaął ten temat dalej kontynuowac to music miec praktyke lub praktyka który to zna , druga sprawa panele fotovoltaiczne to jest naparwde interes przyszlosci i kto teraz w ten temat zinwestuje to trafi w przysłowiowa dziesiatke ale jesli juz to z kim kto zna zagadnienie od strony praktycznego montazy instalacji .

Co moge powiedziec ze firma BMV w swoich zakładach na ich dachach a nawet specjalnie zabudowali parkingi na których stoja ich autka zjerzdzajace z produkcji , zamontowali panele i dostali preferencyjne kredyty z uni i i zwroty nawet siegajace do 70% sumy inwestycji a ilosci jakiem tam zamontowali to nie tysiace sztuk paneli ale dziesiatki tysiecy do tego inwertery mocy regulatory napiecia i pradu oraz baterie akumulatorów . Ja osobiscie montowałem w belgi na chalach produkcyjnych 6000 tysiecy paneli wraz z infrastruktura  do miłego wiec

JESLI CHCESZ WEJSC W TEN TEMAT TO ZACZNIJ OD  DROBNIERJSZYCH ZLECEN I Z KIMS KTO ZNA ZAGADNIENIE NIE TYLKO OD STRONY TEORETYCZNEJ ALE I PRAKTYCZNEJ

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Ireneusz Ciesielski

No właśnie o tą praktykę pytałem?

Interesuje mnie praktyczno-businessowe podejście do tematu. W ogóle temat mnie interesuje.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
JAN DYM

Witaj Ireneusz jesli chodzi o praktyke to trzeba sie najpierw przygotowac teoretycznie i mysle ze jestes przygotowany do tego a zasada jest prosta znasz zapotrzebowanie na moc uzyteczna u klijenta przliczasz ile potrezba paneli jakiej mocy do tego dobierasz inwenter i okreslasz ilosc akumulatorów okreslonej pojemnosci , dobierasz regulator napiecia , dobierasz przekroje przewodów pamietajac ze jest to prad stały i okreslona wartosc nateżenia prądu ze wszystkich paneli czyli z całej bateri fotoogniw i projektujesz układ  automatycznego złaczania zasialania z inwentera DO podłaczenia instalacji  w danym domu .

to tak w wielkim skrócie

JA ZAJMUJE SIE TYMY TEMATEM OD 6 LAT JAK TYLKO ZACZEŁO SIE STOSOWAC NA WIEKSZA SKALE W NIEMCZECH I DANII .

TAM ZDOBYWAŁEM DOSWIADCZENIE jesli cos wiecej to podaje moj e-mail : daxi27@wp.pl

 

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Michał Choromański

A jak wygląda model biznesowy?

Ile się zarabia, na czym i jakie są koszta

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
JAN DYM

Witaj Michale opłacalnosc jest duza a zaczynajac to

Zarabia sie na projekcie jaki sie wykonuje a projek sprowadza sie do bardzo prostych wyliczen oraz do technicznego wyliczenia co ile i jak .

zarabia sie na wykonastwie czyli montazu na materiłach i  konstrukcji nosnych oraz paneliach na montazy instalacji elektrycznej rozdzielnicach inwenterach i bateriach akumulatorow .

 Jak wiem i wynika to z rozmow z prowadzacymi te projekty nadzorujacymi obcokrajowacami zyski z tego sa naprawde duze  ale co i jak i ile nie jestem w stanie powiedzice bo zadna firma takich informacji nie udzieli ale skoro firmy prowadza naraz 4 albo 6 budów jednoczesnie i etapowo sie rozliczaja z inwestorami to  w gre jak sie domyslam wchodza naprawde bardzo duze pieniadze .

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Anna Wróblewska

Proszę o konkretne wyliczenia.

Może nawet w formie tabeli żeby łatwe było widać wszystko. Bo jak w banku chciałabym wziąć kredyt na biznes to muszę znać konkrety. Robił Pan może jakiś biznesplan

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
JAN DYM

 

   Dla pani Anny 

Nie robiłem biznes planu ani wyliczen bo nie miałem takiej potrzeby jesli bede chciał zrobic i zrealizowac jakis projekt dla jakiegos inwestora to przelicze wszystko i bede wiedział jakie beda koszty materiału jakie robocizny i stopien zyskownosci  , przygotowuje 2 lub 3 wariany róznych producentów i inwestor ma mozliwosc wyboru .

zalezy na co sie decyduje na jakosc czy na to by miał taniej choc wtedy ttłumacze potencjalnemu inwestorowi co jest z tym zwiazane  na jakie ryzyko sie decyduje .

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl