Baterie słoneczne - Energetyka słoneczna - str. 3
Farnell, An Avnet Company   Phoenix Contact Sp. z o.o.   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Fluke Europe B.V.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
REKLAMA
Przejdź do grup
REKLAMA

Baterie słoneczne

Brak awataru
George Fereday-Jaskowski

Dzien dobry Panie Dymy,

Musze przyznac ze nie wiem co sie dzieje w Polsce na rynku fotovoltaicznym natomiast musze przyznac ze w Anglii jest wszystko OK.

Po pobycie w Niemczech i na Intersolar w Monachium potwierdzilem moja opinie ze Sanyo HIT sa najlepszymi panelami (jakies 45% wszystkich naszych installacji). W dalszym ciagu instalujemy SMA Sunnyboy w wiekszosci systemow.

A co u Pana? Jak sie rozwija rynek w Polsce?

Z powazaniem

George

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
JAN DYM

WITAM SERDECZNIE PANIE JASKOWSKI 

W POLSCE ZACZYNA SIE POMALUTKU ROBIC JAKIS  RUCH TYM KIERUNKU

JA OBECNIE ZAKONCZYŁEM KONTRAKT NA SARDYNII ELEKTROWNIA 8 MWp rozbudowa istniejacej , zaproszono mnie do Belgii na 3 tygodnieby pokazac jak sie montuje instalacje na dachach pochyłych metody montarzu i podłaczania układów mieszanych szeregowo- równoległych teraz belgowie sciagaja 5 ekip z polski do montazy 2 dekarzy i jeden przeszkolony elektryk  .

Teraz mam wolne z checia jesli niema pan nic przeciwko pogadał bym na ciekawe tematy zwiazane z branza wymieniajac sie e-mailami

Brak awataru
George Fereday-Jaskowski

Szanowny Panie Dymy,

Ma pan racje. Najlatwiej to bedzie przez email: georgefereday@aol.co.uk.

Awatar użytkownika
Ireneusz Ciesielski

Z tego co się orientuję, to rynek europejski producentów paneli fotowoltaicznych kuleje, zalewany tanimi towarami z Chin. Rynek instalatorów chwilowo nie narzeka, a w perspektywie kilku lat może znacząco się rozwinąć poprzez wprowadzenie obowiązku instalowania w nowym i remontowanym budownictwie odnawialnych źródel energii. Wskazywane są tu takie urządzenia jak: kolektory słoneczne, fotowoltaika, turbiny wiatrowe. Ten ostatni zestaw: turbiny z fotoogniwem podbił niemalże nasze nowe drogi do oświetlania przejść, znaków i nieszczęsnych wysepek. Teoretycznie rynek powinien się rozwinąć mocniej w najbliższej przyszłości tj.od 2015 roku, patrz artykół: http://www.forbes.pl/artykuly/sekcje/wydarzenia/od-2015-nowe-domy-tylko-z-z-kolektorami-slonecznymi,28140,1

Awatar użytkownika
Maciej Kurzyk
Ireneusz Ciesielski

Z tego co się orientuję, to rynek europejski producentów paneli fotowoltaicznych kuleje, zalewany tanimi towarami z Chin. Rynek instalatorów chwilowo nie narzeka, a w perspektywie kilku lat może znacząco się rozwinąć poprzez wprowadzenie obowiązku instalowania w nowym i remontowanym budownictwie odnawialnych źródel energii. Wskazywane są tu takie urządzenia jak: kolektory słoneczne, fotowoltaika, turbiny wiatrowe. Ten ostatni zestaw: turbiny z fotoogniwem podbił niemalże nasze nowe drogi do oświetlania przejść, znaków i nieszczęsnych wysepek. Teoretycznie rynek powinien się rozwinąć mocniej w najbliższej przyszłości tj.od 2015 roku, patrz artykół: http://www.forbes.pl/artykuly/sekcje/wydarzenia/od-2015-nowe-domy-tylko-z-z-kolektorami-slonecznymi,28140,1

Unia Europejska "potrafi" regulować rynkiem więc wcale mnie to nie dziwi. Ostatni przykład - energooszczędne odkurzacze ;)

Brak awataru
august
Ireneusz Ciesielski

No właśnie, ale kto się w zeszłym roku spodziewał, że sytuacja rozwinie się w ten sposób? :) http://www.elektroonline.pl/news/6503,Karne-clo-nalozone-przez-UE-na-chinskie-panele-zaszkodzi-polskim-instalatorom

Rynek reaguje bezlitośnie, nie można wszystkiego załatwić ustawą. Oby te przepisy, które mają wejść od 2015 r. nie przyniosły rezultatów odwrotnych od zamierzonych, jak np. spowolnienie w budowlance w ogóle.

Maciej Kurzyk

Unia Europejska "potrafi" regulować rynkiem więc wcale mnie to nie dziwi. Ostatni przykład - energooszczędne odkurzacze ;)

Tym bym się akurat nie martwił - skończy się tak, że Karcher wypuści dla pań domu jakąś ładną linię "odkurzaczy przemysłowych" i jeszcze na tym ładnie zarobią.

odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl