Ogrzewanie CWU - Energetyka
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
REKLAMA
REKLAMA

Ogrzewanie CWU

Awatar użytkownika
sq7jzi

Witam.

Dużo się ostatnio mówi i pisze na temat dotacji do ogrzewania solarnego. Sam się nad tym zastanawiam, u nas w domu jest łącznie - 2 podwórka - 8 osób.

Dwa bojlery elektryczne po 60L każdy zasilane energią elektryczną. Na samo ogrzewanie CWU idzie około 100zł na miesiąc na jeden bojler!.

Tak, nie pomyliłem się, właśnie tyle, gdyż są one podpięte pod osobny licznik energii elektrycznej.

Teraz pytanie, jak to oszczędzić ? Zastanawiałem się nad wymianą ich na przepływowe ogrzewacze elektryczne, ale nie miałem z nimi za wiele kontaktu więc nie jestem w stanie stwierdzić, czy to ma sens i kiedy. Do tego jeszcze może warto wziąć pod uwagę instalację Solarną CWU? Ale jaką? Kto jest najbardziej kompetentny w te klocki?

Pozdrawiam.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Adam Rychlewski

Co do instalacji solarnych to może nie jest kompetentny ale moja żona zajmuje się udzielaniem dofinansowania do tego typu instalacji jeślii chcesz otrzymać dotację to proponuję w pierwszej kolejności abyś się dowiedział czy takiego rodzaju instalacja kwalifikuje się do refundacji - bo z tego co wiem nie wszystko można zrefundować. Jeśli się kwalifikuje to nie ma na co czekać ponieważ unia refunduje do 45% kosztów takiej instalacji.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl