Przeróbka instalacji elektrycznej na warsztacie - Elektroenergetycy
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna GRUPY Elektroenergetycy Przeróbka instalacji elektrycznej na warsztacie
REKLAMA
REKLAMA

Przeróbka instalacji elektrycznej na warsztacie

Awatar użytkownika
Wolverine

Witam serdecznie.

  W zeszłym tygodniu dokonywałem drobnych peróbek instalacji elektrycznej na warsztacie, chodziło o doprowadzenie zasilania trójfazowego z pomieszczenia warsztatowego do pomieszczenia magazynowego. Wszystko gładko poszło. Wtyczki, kable, gniazdka zamontowane jak należy. Urządzenia na prąd trój fazowy działają normalnie. Wszysko wydawało by sie jest ok. Ale potrzebowałem tez gniazdek jedno fazowych i podłączyłem je rónolegle do gniazda trój fazowego (L,N, uziemienie). Urządzenia trójfazowe działają jak należy ale w momencie podłączenia odbiornika 1 fazowego następuje wyłącenie różnicówki jednofazowej która najprawdopodobniej jest złączona z różnicówką trójfazową( przynajmniej z tego co pamiętam). I teraz pojawia się pytanie czy takie bezposrednie wpięcie się we wtyczkę trójfazową ,z gniazdem jednofazowym to był słuszny sposób i czemu wybija różnicówkę skoro na kablach nie ma ani zwarcia ani nie zostały pomylone przewody wszystko zgodnie z ogólnie dostępną wiedzą na ten temat i precyzją zegarmistrza wykonane. O co to chodzi.

Jesli ktoś zna przyczynę lub spotkał się z czym podobnym prosze o pomoc. I jesli mógłby ktos przedstawić sposób rozwiązania tego zagadnienia był bym bardzo wdzięczny.

Ps. Pozdrawiam Wszystkich.

 

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Roman Misztal

Trudno.przynajmniej dla mnie,coś konkretnego wywnioskować.Może niech Kolega dokładnie opisze jak są te różnicówki podłączone bo tak to można tylko gdybać.Takie sytuacji przy złym podłączeniu sie zdarzają/np L z jednej różnicówki a N z drugiej/i możliwości jest conajmniej kilka

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Wolverine

Witam i dzieki za pomoc ale udało mi sie rozwiązać tą łamigłówkę.

Wystarczyło przepiąć "zero" z listwy zerowej ktora jest podłączona z różnicówką jednofazową do różnicówki 3-fazowe i wszystko działa jak powinno.

Ale dzieki za szczere checi i próbe rozwiązania tej łamigłówki.

Pozdrawiam.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Andrzej Przywara

Kolego musisz pamiętać że zera trzeba rozdzielać jak jest więcej różnicówek .Pozdrawiam

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl