projekt przyłaczy kablowych - Projektanci sieci elektroenergetycznych nN i SN
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
REKLAMA
REKLAMA

projekt przyłaczy kablowych

Brak awataru
Grzegorz Łata

witam

mam pytanie do grona osob bardziej wtajemniczonych w zagadnienia prawne zwiazane z projektami energetycznymi...mianowicie wykonuje projekt na zasilanie 6 dzialek budowlanych dla ktorych nie ma miejscowego planu zagospod terenu i wystapilem w zwiazku z tym o warunki zabudowy celu publicznego. w tych warunkach jest zapis ze pod projektowane ZK nalezy wykonac wylaczenie gruntu z produkcji rolnej. czy pod skrzynki o wymiarach 40cm na 20 cm wykonuje sie to czy ten zapis w warunakch jest tylko sztanca przepisana z innych warunkow co urzedasy z cala premedytacja robia przy tworzeniu( kopiowaniu) kolejnych decyzji...

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Mariusz Kłokowski

a masz juz decyzje? proponuje odwolac sie do SKO, bo najprawdopodobniej potraktowali zlacza jako czesac trwale zwiazana z gruntem-wnikliwy urzednik przy pozwoleniu na budowe na pewno to wychwyci-jesli chodzi o kontenerowke to sie to robi ale zlacza-pierwszo slysze-daj znac na czym stanelo, pozdr.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Tomasz Supranowicz

Zazwyczaj PGE wymaga aby złącza ustawiać w drodze od strony zasilania.

 A poza tym nie spotkalem sie zeby robic odrolnienie pod ZK, to absurd :)

 

Aha i jest rozróżnienie:

- decyzja o warunkach zabudowy,

- decyzja o ustalanie lokalizacji inwestycji celu publicznego.

 

Aha jeszcze jedno, wspomniales ze do zasialania działek budowlanych..

Dzialka budowlana nie moze byc działką rolną.. tak mi sie wydaje? :)

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Mariusz Kłokowski

A nie miałeś Tomek takiej sytuacji o wyłączeniu gruntów rolnych? Zdarzyło mi się to w Ełku-Pani chciała wyłączać grunt z produkcji rolnej pod kabel w ziemi-Pani się pomyliła kopiując z innej decyzji. Standardowy błąd urzędniczy.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Tomasz Supranowicz

Miałem taka sytuacje, dokładnie w Urzedzie Miejskim w Białymstoku, sporządzilismy jakis krótki wniosek a zajęł sie tym Wydział Architektury.

Jak ja odralniałem to byl jakis projekt na budowe linii kablowej/napowietrznej po działce prywatnej która widniała w ewidencji gruntów pod kategoria: R - rolne. Jakos zaskakująco szybko wtedy to nam poszło.

Poki co najlepiej na droge wychodzic i nie robic sobie problemów z wł. prywatnymi :)

 

Pozdrawiam kolege

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Grzegorz Łata

no szczerze mowiac pobawilbym sie w tzw ping-ponga z urzedasami ale mam dosc malo czasu na oddanie gotowego projektu wiec anulowalem wniosek o pozwolenie na budowe i uzgodnilem w energetyce ze zrobie to na zgloszenie projektujac kabel od istn slupa do prjektowanego złacza ostatniego a na trasie kabla w miejsce ZK zrobie zapasy - w kosztorysie ujme w miejscu zapasow budowe ZK

w naszej energetyce zlacza stawia sie na dzialce budowlanej tak aby lico ZK z dzwiczkami pokrywalo sie z granica dzialki od strony drogi. Ale powiem wam wiecej ... w tym samym starostwie wymagaja odrolnienia pod projektowane slupy i to w ten sposob ze jesli dzialka na ktorej stawiam slup ma powyzej 0,5 ha to odrolnienie pod slupem musze wykonac poprzez ministerialna decyzje :D SZOK!!! -TAK TU INTERPRETUJA DEFINICJE OCHRONY GRUNTÓW ROLNYCH-

pozdrawiam g.l

PS czy zna ktos sposob na podwazenie takiej interpretacji zapisu czy moze jakies obejscie bo tak naprawde to staje sie byc upierdliwe i nic nie bedzie mozna wybudowac

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl