Problemy z zasilaczem do laptopa - ELEKTRONICY
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna GRUPY ELEKTRONICY Problemy z zasilaczem do laptopa
REKLAMA
REKLAMA

Problemy z zasilaczem do laptopa

Brak awataru
Maria Kacprowska

Witam wszystkich.

Od jakiegoś czasu mam problemy z zasilaczem do laptopa.

Problem wygląda następująco. Włączam najpierw laptopa (na baterii) później do włączonej do sieci listwy podłączam zasilacz i do laptopa. W tym momencie w pracy pali mi bezpiecznik w listwie i wywala eskę (C16). Mało tego czasem wywala też zabezpieczenie w rozdzielnicy na korytarzu.

W domu mam podobną historię, z tym że tam nie mam listwy i włączając zasilacz do kontaktu mam "wystrzał" i też wywala zabezpieczenie. Poproszę o diagnozę

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Bartosz Sroka

Witam, wszystko wskazuję na to że w zasilaczu jest zwarcie, jeśli "wywalenie" bezpiecznika następuję od razu po włączeniu zasilacza do listwy to potwierdza moją teorie tym bardziej.

Pozdrawiam

PS. Jeśli bezpieczniki palą się tylko raz na jakiś czas, to czy zasilacz mocno się grzeje w czasie pracy ?

 

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Ireneusz Ciesielski

Z dużym prawdopodobieństwem kondensatory przetwornicy )zasilacza) nadają się do wymiany.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
ŚWIETLIK

Przychylam się do diagnozy pana Ciesielskiego. Z opisu wynika że syptomy jakie towarzyszą włączaniu zasilacza do sieci mogą być spowodowane "przebitym"  kondensatorem. ZAPRASZAM SERDECZNIE NA STRONĘ GDZIE UCHYLONO RĄBEK TAJEMNIC ZWIĄZANYCH TEŻ Z ZASILANIEM LAPTOPÓW. http://vectorpc.pl.tl/VECTOR-PC.htm

Ostatnio edytowane 15.03.2011 przez ŚWIETLIK. Powód: kOREKTA
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Maria Kacprowska

Panowie zasilacz przestał wywalać bezpieczniki (chyba wymienili zabezpieczenia na większe w rozdzielnicy na korytarzu w pracy), natomiast cały czas następuje "wystrzał" przy podłączaniu do kontaktu. Czy taki zasilacz może mi uszkodzić laptopa?

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
ŚWIETLIK

Ten problem z zasilaczami laptopów od czasu do czasu daje znać o sobie. Fachowiec szybko sobie z tym poradzi. Natomiast osoba reprezetująca inny poziom niz techniczny powinna po prostu taki zailacz wymienić. Przyczyn takiego zachowania się zasilacza może być kilka. Przeciążenie - zwarcie, uszkodzony element elektroniki itp. Zalecał bym pozbycie się uciążliwego kłopotu po przez wymianę. A jeśli to nie pomoże to przyczyna leży w samym laptopie. najczęściej przy wejściu zasilającym w komputer, a czasami wręcz we wtyku zasilacza. To może być nawet zwykła wilgoć albo kurz powodujące mikrozwarcie. Nie widać tego często gołym okiem. Dopiero wnikliwe badanie miernikiem ujawnia przyczynę. Poniżej link do uniweralnego, taniego  zasilacza do laptopa - notebook-a.

http://allegro.pl/an2-zasilacz-uniwersalny-sieciowy-laptop-notebook-i1312225549.html

ZAPRASZAM TEŻ TUTAJ. http://vectorpc.pl.tl/VECTOR-PC.htm

Ostatnio edytowane 15.03.2011 przez ŚWIETLIK. Powód: Korekta
cytuj zgłoś nadużycie
Brak awataru
Jacek Krawczyk

Strzały z gniazdka to rzecz powszechna w zasilaczach od laptopów. Jeżeli nie wywala bezpiecznika można na to przymknąć oko, pamiętając zarazem, aby najpierw podłączyć zasilacz do gniazdka, później dopiero do laptopa, ponieważ na zasilacz podawane jest napięcie sinusoidalne i zanim się ustabilizuje minie kilka ms. Innym rozwiązaniem jest zastosowanie listwy antyprzepięciowej i przy wyłączonej listwie podłączyć zasilacz, a problem strzelania zniknie. Pozdrawiam J.K.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
minimanimo minimini

Wiadomo, że zawsze większą przyjemność naprawić samemu, ale ostatnio się z tego wyleczyłem. Nie dość, że i tak końzcyłem w serwisach, to jeszcze kilka dni traciłem na babranie się z tym sprzętem. No, ale to może mój brak umiejętności, a nie ogólna zależność. W każdym razie, w związku z tym mogę polecić serwis laptopów: http://serwislaptopow24.com.pl/

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl