Wymiana lampki halogonowej na LED - Oświetlenie
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna GRUPY Oświetlenie Wymiana lampki halogonowej na LED
REKLAMA
REKLAMA

Wymiana lampki halogonowej na LED

Brak awataru
Marcin Frankowski

Witam,

mam lampkę biurkową, która świeci za pomocą halogenów.

Czy można w takiej lampce wymienić źródło światła na LEDY?

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Michał Choromański

Z halogena będziesz miał światło cieplejsze niż z ledów. Jeśli chcesz się bawić w zmianę źródła zakup przejściówkę z trzonkiem do żarówki halogenowej np firmy ledeco. Miłej zabawy

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
LqS

Witam,

Dokładnie tak jak napisał Michał, lecz z ciepłotą niekoniecznie. Jeśli chodzi o lampkę biurkową podejrzewam że jest tam źródło MR11 i nie powinno być problemu z LEDEM - sprawdź napięcia!, ale, jedna podstawowa sprawa tzn: 1. LED świeci światłem skupionym 2. Intensywność tego światła jest bardzo słaba (luxy). Do lampki biurkowej nie polecam.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Marcin Frankowski
LqS
 

Witam,

Dokładnie tak jak napisał Michał, lecz z ciepłotą niekoniecznie. Jeśli chodzi o lampkę biurkową podejrzewam że jest tam źródło MR11 i nie powinno być problemu z LEDEM - sprawdź napięcia!, ale, jedna podstawowa sprawa tzn: 1. LED świeci światłem skupionym 2. Intensywność tego światła jest bardzo słaba (luxy). Do lampki biurkowej nie polecam.

Czemu nie polecasz LEDów do lampki biurkowej? Przecież większość obecnie sprzedawanych lampek jest właśnie ledowych.

A jak wygląda zużycie energii halogen vs LED ?

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Tomasz Zielonek

Zrób odbłyślnik własnej roboty z folii aluminiowej i po kołopocie:D

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl