Karta przetworników D/A - ELEKTRONICY
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna GRUPY ELEKTRONICY Karta przetworników D/A
REKLAMA
REKLAMA

Karta przetworników D/A

Awatar użytkownika
Arkadiusz Śmigielski

Witam,

Poszukuję taniej karty przetworników cyfrowo-analogowych najlepiej na USB.

Minimum 2 kanały z zakresem napięć 0-10V (tak naprawdę 2,5V - 7,5V wystarczy).

Szybkość i rozdzielczość przetworników nie są kluczowe ... więc tu parametry minimalne (w granicach rozsądku :-) ) są do zaakceptowania.

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

Arek Ś.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Paweł Piłasiewicz

Witam,

Jeśli chodzi o ścisłość to kolega miał chyba na myśli kartę przetworników analogowo-cyfrowych skoro ma być z interfejsem USB. Najprostszy dwukanałowy przetwornik analogowo-cyfrowy na USB to nic innego jak karta dźwiękowa na USB, napięcia wejściowe można dopasować przy  pomocy prostego układu na wzm. operacyjnym, parametry - 16bit , 44,1kHz.

Paweł P.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Arkadiusz Śmigielski

Bardzo ściśle chodzi mi o kartę przetworników cyfra-analog.

Chodzi mi o sterowanie napięciowe silniczkami obiektywu przy pomocy komputera. Pisze po prostu program, który ma, poprzez kartę (najlepiej na USB), zmieniać napięcie pomiędzy 2,5V a 7,5V ... potrzebuję min. dwa takie kanały.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Paweł Piłasiewicz

OK. w takim razie najprostszy temat to jakiś z AVR przynajmniej mi :) posiadają w strukturze przetworniki D/A, a komunikację z PC można załatwić przez konwerter FT232 = USB<>RS232 bez problemu. Chyba, że chciałbyś bawić się w komunikację po USB na AVR co też już zrobiono, ale wymaga troche wprawy. Natomiast kolejną alternatywą to są sample z TI w komunikacji po I2C.

Pozdrawiam,

Paweł P.

cytuj zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Arkadiusz Śmigielski

Problem w tym, że to będzie 1 system, więc nie mam ochoty bawić się w budowanie elektroniki. Dlatego szukam jakiejś taniej gotowej karty akwizycji danych ( w tym przypadku przetworników DAC).

Zbudowanie samemu takiej karto to niestety więcej niż 1 dzień pracy. Wyceniając godzinę pracy inżyniera na 200zł (myślę, że komercyjnie możemy przyjąć taką stawkę przy poważniejszych projektach), otrzymujemy kwotę znacznie wyższą niż zakup gotowej karty, którą mam nadzieję można kupić do 1000zł, a może nawet około 500zł.

Bliżej 2000zł znam parę spełniających moje wymagania (np. NI)... ale może ktoś zna tańsze.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl