Przekierowanie portów w routerze - Łącza Radiowe i Bezprzewodowe
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna GRUPY Łącza Radiowe i Bezprzewodowe Przekierowanie portów w routerze
REKLAMA
REKLAMA

Przekierowanie portów w routerze

Brak awataru
Maria Kacprowska

Proszę o pomoc w przekierowaniu portów w routerze tp link tr-wl543.

Chciałabym ustawić przekierowanie portów ponieważ jest mi to potrzebne do prawidłowej instalacji i konfiguracji programu dc++

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Artur Kulikowski

hej. damy radę . W tp linkach nazywa się to virtual server. Jeśli masz taka zakładkę to będzie tam. jeśli nie zrób printscreena z wyglądu panelu administracyjnego i wklej tu na forum.

Jeśli jednak masz tą zakładkę i dalej nie wiesz co wpisać również daj printscreena bo nie pamiętam układu menu wszystkich routerów.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Maria Kacprowska

Więc wygląda to tak:

tplink

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Artur Kulikowski

teraz jeśli dobrze pamietam

Add new port ustawiasz dowolnie aby nie standardowy dla jakiejś usługi (http - 80 ftp 21 22 itd) proponuję powyżej 10000 będzie bezpiecznie.

niech będzie 10000, teraz wywołanie adresu twojego routera na tym porcie spowoduje przekierowanie ruchu na adres ip sieci lokalnej jaki wskażesz 192.168..... wpisać musisz w IP Address adres swojej  karty sieciowej. protokół wybierz oba tcp i udp, status enabled i to tyle,

W DC adres ustawiasz jako adres routera i podajesz tam nr portu jaki wybierasz.

Powinno działać. Jakby jednak nie chciało pisz ;) pzdr

Brak awataru
Maria Kacprowska

Nie bardzo rozumiem. Przecież już mam tam ustawione 2 porty więc po co mam dodawać kolejne. Czy nie mogę przekierować tego co już tam jest

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Artur Kulikowski

nie wiem kto tak skonfigurował to przekierowanie ustawił czy to jakaś defaultowa konfiguracja przynajmniej z taką się jeszcze nie spotkałem. Możesz spróbować użyć tych portów w konfiguracji dc. Jeśli coś będzie nie tak dodaj swoje.

Pytanie natomiast jest takie czy adres ip na który przekierowany jest ruch z tych portów jest zgodny z ip twojego komputera.

W przypadku ustawienia przekierowania portów warto pokusić się o statyczne przyznanie adresu IP dla danego komputera bo np jeśli nie łączysz się z siecią dość długo - tak długo aż wygaśnie dzierżawa adresu ip dla danej karty sieciowej ( danego MAC'a) i połączy się inne urządzenie to może dostać ono ten sam adres i automatycznie rezerwuje się ten adres dla nowego urządzenia na co najmniej kilka dni i wtedy nie będziesz w stanie połączyć się z dc na tych portach bo będziesz miała inny adres ip sieci lokalnej.

Defaultowo adresy przyznawane przez serwer DHCP (dynamicznie przyznawane) charakteryzują się końcówką > 100 np 192.168.1.100-192.168.1.254

Adres 192.168.1.1 jest domyślnie adresem routera natomiast adresy od 192.168.1.2-192.168.1.99 są adresami nieużywanymi i można je zagospodarować jako statycznie przyznane adresy do konkretnych urządzeń stale łączących się z siecią np drukarka czy komputer właściciela łącza internetowego.

Podsumowując sugeruję abyś ustawiła to przekierowanie na adres ip np 192.168.1.10 (ładnie wygląda) i ustawiła rezerwację tego adresu dla twojego urządzenia (laptop/komputer).

 

Podane wyżej defaulty mogą różnić się w zależności od producenta oprogramowania - firmware routera np d-link ma adresy 192.168.0.x linksys, tp link 192.168.1.x a edimax jak dobrze pamietam 192.168.2.x istotne jest wszystkie adresy należały do tej samej podsieci.

Ostatnio edytowane 10.03.2011 przez Artur Kulikowski. Powód: sens logiczny zdań
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Maria Kacprowska

U mnie jest 192.168.2.1. Ustawiłam te porty, które miała w reuterze w dc++ i niestety nie działa. Czy mam spróbować dodać nowe?

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Artur Kulikowski

Czy ustawiłaś też typ połączenia w dc++  jako pasywny z ręcznym przekierowaniem portów? i podałaś jako adres ip nie twój lokalny a adres routera?

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl