Kompensacja mocy biernej - Energetyka
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna GRUPY Energetyka Kompensacja mocy biernej
REKLAMA
REKLAMA

Kompensacja mocy biernej

Brak awataru
Michał Kiełczak

Po sobotnim wykładzie z Energetyki mam lekki niedosyt. Bo w głowie mam masło maślane dlatego pomóżcie mi usystematyzować wiedzę.

Po co tak naprawdę kompensuje się moc bierną? Niby żeby zneutralizować negatywne zjawiska. Ale jakie zjawiska? Może jakieś przykłady..

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
PacMan

Moc bierna powoduje np. zwiększenie natężenia prądu -> zwiększenie strat podczas wytwarzania i przesyłu energii elektrycznej (np. straty w transformatorach, na liniach, w generatorach) = strata pieniędzy

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Tomasz Zielonek

Michale uświadom sobie ważną sprawę - jeśli jesteś odbiorcą indywidualnym, nie posiadasz kuchenki elektrycznej i nie masz warsztatu z silnikiem elektrycznym kompensacja w tej chwili jeszcze Ciebie nie dotyczy ponieważ nie poobierasz duzo mocy. Jednak firmy, odbiorcy pobierający duże moce płacą za moc bierną pobraną i oddaną do sieci chociaż jej nie zużywają. Radzę przestudiować książkę S. Bolkowskiego Podstawy Elektrotechniki. Tam wszystko będzie dobrze wyjaśnione.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl