karta graficzna geforce 8600 gt kondensatory wymiana? - ELEKTRONICY
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna GRUPY ELEKTRONICY karta graficzna geforce 8600 gt kondensatory wymiana?
REKLAMA
REKLAMA

karta graficzna geforce 8600 gt kondensatory wymiana?

Brak awataru
Przemek Kryszak

Po pewnym czasie użytkowania karty włączyłem pewnego dnia komputer i no signal na ekranie, więc kupiłem awaryjnie słabą kartę. Po 3 tygodniach stwierdziłem, że koszt wszystkich kondensatorów na karcie to 7 zł więc kupiłem, na kondensatorach nie widzę nic co mogłoby sugerować jego uszkodzenie. Wymianę zacząłem od szukania najluźniejszych i za pierwszym razem m się trafił 470uF/16 V wylutowałem i dałem nowy karta ożyła. Dziś komputer pochodził kilka godzin i ta sama sytuacja się trafiła no signal, więc szukałem dalej tym razem 220uF/16 V wymieniłem i znów karta żyje.

Pytanie mam takie: Czy nadal będę musiał wymieniać niespodziewanie kondensatory ? Bo powiem, że to dziwne żeby dzień po dniu kondensatory traciły życie? Karta jest z 2007 roku. Co może być przyczyną ich awarii??

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Wojciech Fiuk

Przemku, jak najszybciej wymień tą 5 letnią kartę, na GeForce9600GT, tylko dodaj pamięci.

Szkoda czasu na naprawy, ta karta to już zabytek, będzie się sypała

coraz częściej. Radzę przy okazji wymiany karty, sprawdzić temperaturę

w okolicach karty, to może być przyczyna awarii. Może dodać kolejny wentylator.Pozdrawiam.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl