rejestratory BCS opinie - Telewizja przemysłowa
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna GRUPY Telewizja przemysłowa rejestratory BCS opinie
REKLAMA
REKLAMA

rejestratory BCS opinie

Awatar użytkownika
Marcin Werczyński

Witam, jakie macie opinie na temat rejestratorów DVR "firmy" BCS?

jakie macie zastrzeżenia do ich pracy?

Ja jestem zadowolony z ich działania ale dostrzegam pewne braki.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
treborsz

Zaletą jest cena. Jeśli nie masz wygórowanych życzeń - można przymknąć oko na wady, jeśli nie są dla Ciebie kluczowe.

To samo urządzenie jest produkowane w OEM pod różnymi markami - BCS to tylko jedna z marek tego samego produktu dla mas (cena). Generalnie niska półka, chociaż parametry wręcz bardzo dobre, jednak... "na papierze.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Marcin Werczyński

Jeśli chodzi o "papiery" to jeśli polski przedstawiciel producenta lub sam producent wystawił deklaracje zgodności, w której poświadczył nieprawdę lub też miną się z prawdą w celu zwiększenia swoich zysków, mamy wtedy do czynienia z kwalifikowaną postacią czynu opisaną w art. 271 § 3 KK. 

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
treborsz

Deklaracja zgodności oraz parametry urządzenia to dwie rożne sprawy.

Urządzenia CCTV bez deklaracji zgodności CE (kompatybilność elektromagnetyczna plus ewentualnie deklaracja niskoprądowa) nie zostaną dopuszczone do obrotu na terenie UE.

Natomiast parametry, to np. rozdzielczość zapisu. Cóż z tego, że może ona być najwyższa z możliwych (czyli np. 4CIF), skoro nie ma ona nic wspólnego z jakością. Zastosowany w rejestratorze może być tani kodek, który de facto przechwytuje obraz w pełnej rozdzielczości PAL, jednak stopień kompresji (nawet przy najlepszej jakości dla tego kodeka) powoduje, że jakość obrazu jest mizerna.

Z czego jeszcze jest "sławny" BCS na rynku?

  • słaba jakość obrazu wyświetlanego w podziale, szczególnie na wyjściu monitorowym VGA
  • brak możliwości synchronicznego odtwarzania (nie można odtwarzać jednocześnie wielu kanałów od tego samego momentu czasowego)
  • nawet 10 sekund może trwać powrót do normalnej szybkości odtwarzania z FF
  • skopiowany materiał można odtwarzać tylko z jednego pliku dla każdego kanału
  • dane kopiowane są z plików, dlatego może się okazać, że kopiując 2 minuty należy skopiować 2 pliki (jeden z jedną minutą, drugi z drugą).

Przecież tych informacji nie ma w żadnej dokumentacji urządzenia.

W karcie katalogowej znajdują się za to parametry:

  • istnieje możliwość wyświetlania
  • istnieje możliwość kopiowania
  • istnieje możliwość odtwarzania
  • istnieje możliwość nagrywania w pełnej rozdzielczości PAL.

Czy ma tutaj zastosowanie Kodeksu Karnego?

Według mnie, co najwyżej, ocena rynku. Rynek jednak mówi: "Ja jestem zadowolony z ich działania ale dostrzegam pewne braki".

Ostatnio edytowane 07.06.2011 przez treborsz. Powód: literówki
Brak awataru
Tomasz Stokowy
Marcin Werczyński
 

Witam, jakie macie opinie na temat rejestratorów DVR "firmy" BCS?

jakie macie zastrzeżenia do ich pracy?

Ja jestem zadowolony z ich działania ale dostrzegam pewne braki.

Zainstalowałem już wiele rejestratorów tej firmy.

Jestem zadowolony, moi Klienci też.

BCS posiada oczywiście wiele modeli i chyba każdy znajdzie takie rozwiazanie jakie mu odpowiada.

Zaden z zainstalowanych rejestratórw jeszcze się nie zapsuł, i nie miałem z nimi problemów.

Ostatnio edytowane 05.10.2012 przez Tomasz Stokowy. Powód: błąd literowy
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl