L na N = BOOOOOOOOOOOOMMMMMMMMM!!!!!!!!! - Elektroinstalatorzy - instalacje elektryczne
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna GRUPY Elektroinstalatorzy - instalacje elektryczne L na N = BOOOOOOOOOOOOMMMMMMMMM!!!!!!!!!
REKLAMA
REKLAMA

L na N = BOOOOOOOOOOOOMMMMMMMMM!!!!!!!!!

Awatar użytkownika
sq7jzi

W firmie którą obsługuję informatycznie, tak ze dwie dekady temu została wyizolowana sieć zasilająca komputery. Zabezpieczona 4 bezpiecznikami S.

Jako wyłącznik główny jest FE101 100A FAEL, pozostałe to 3 obwody komputerów z bezpiecznikami BE260 B16 i jeden dla routera CLS6-B16.

Elektrycy podczas jakichś prac przyłączeniowych podali na N fazę, co spowodowało pojawienie się na gniazdach napięcia 400VAC i co za tym idzie uszkodzeniu uległo kilka urządzeń, na szczęście tylko kilka. 3 UPSy, telefon bezprzewodowy, drukarka wielkoformatowa HP, Switch i kilka małych zasilaczy oraz jedno tanie radio FM.

Piszę więc do was z pytaniem, co możecie poradzić by w przyszłości jakiś bezpiecznik zadziałał gdy ktoś coś tak głupiego zrobi. Cała sieć z tego co widzę jest pociągnięta 3x2.5^2 do gniazd końcowych.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Maciej Kurzyk

Polecam listwę STOP-260V http://przepiecia.pl/p17.htm w sam raz na awarie sieci takiego typu jak u ciebie.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
sq7jzi

Tak Maćku, ale w tym rozwiązaniu zabezpieczam jedynie pojedyncze stanowisko - listwa ACAR - , ja chcę to wsadzić w tablicę bezpiecznikową tej instalacji typu S.

Komputerów jest 20, więc musiał bym do każdego z osobna taką listwę stosować, a nie o to mi chodzi.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Marek

Wstaw różnicówkę

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
sq7jzi

Przyszło mi to do głowy, tylko nie mam pewności, czy to rozwiąże problem.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Marek

Jak ci źle fazę podłączą to od razu ją wywali także to dobre zabezpieczenie na takie okoliczności. Pozdrawiam

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
sq7jzi

dzięki

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
JAN DYM

WITAM KOLEGÓW

Nie trzeba zadnej róznicówki da tej wydzielonej sieci zasilajacej komputery tylko robi sie to na jednofazowym przekazniku kontroli faz z interfejsem kontrolujacym błedne połaczenia zasilania poprostu jesli cos takiego wystapi ze ktos cos tam skopie przy podłaczaniu to ten przekaznik poprostu odetnie ten wydzielony obówd zasialajacy i tak bedzie do momentu az bedzie poprawne połaczenie przewodów tego obwodu zasilania wtedy załaczy poprawnie zasialanie

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl