Przetwornica czy TAKA? - Elektryka Samochodowa
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
REKLAMA
REKLAMA

Przetwornica czy TAKA?

Brak awataru
Marcin Marcinowski

Witam mam takie pytanko czy pod taką przetwornice Dane techniczne:
- napięcie wejściowe 24V
- napięcie wyjściowe 12V
- max. prąd wyjściowy 8 A
- urządzenie zabezpieczone bezpiecznikiem (dołączony do niego)
- dodatkowy wentylator obniża temp. pracy

mogę podłączyć czajnik samochodowy 12v/150w czy ta przetwornica wytrzyma bo nie chciał bym znów zmarnować kasy.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Roman Misztal

Z mocą Kolega raczej nie wyrobi-maksymalna moc to 96 W,grubo mniej niz ma  czajnik.A swoją drogą to te wejściowe 24 v skąd Kolega ma zamiar wziąść?

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Marcin Marcinowski

z auta ciężarowego które ma tylko wtyczkę na 24v bo szukam czegoś co wytrzyma i będzie tanie a kolega skąd wie że 96w a możne jakaś podpowiedź.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Roman Misztal

Czajnik to typowy odbiornik rezystancyjny stąd jego moc P=UxI czyli 12Vx8A=96W.Poza tym

to są raczej teoretyczne wartości-w rzeczywistości będzie mniej.Gdyby Kolega znalazł coś w granicach 200W na wyjściu to można śmiało czajnik włączyć.A może lepiej rozejrzec się za czymś innym?Np.24V DC/24V AC?

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Kacper Staniszewski

Z tymi przetwornicami to też różnie bywa, to co piszą na opakowaniu to nie zawsze równa się rzeczywistość.  Ja bym bardziej stawiał na firmowe sprzęty, np. Volt Polska, czy Blow. Sam postanowiłem zainwestować w coś lepszego i kupiłem sobie taką przetwornicę Blow - http://www.techtron.pl/p2478,przetwornica-napiecia-12v-230v-300w-sinus-pnb-300-s-blow.html - chodzi bez zarzutu.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl