10 tys. złotych za film o matematyce - Matematyka
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna GRUPY Matematyka 10 tys. złotych za film o matematyce
REKLAMA
REKLAMA

10 tys. złotych za film o matematyce

Brak awataru
Dorota Ołtarzewska

17 sierpnia rusza kolejna edycja ogólnopolskiego konkursu filmowo-matematycznego „Matma mnie kręci”, w którym główną nagrodą jest 10 000 zł.

„Matma mnie kręci” to jedyny konkurs w Polsce, który poprzez nietypowe połączenie filmu i matematyki promuje „królową nauk” wśród młodych ludzi. Zadaniem biorących udział w konkursie jest nakręcenie krótkiego filmu (max 3 minuty) o matematyce. Scenariusz i wykonanie są dowolne.

Myślę, że po trzech edycjach możemy powiedzieć, iż z roku na rok poziom nadsyłanych filmów i zainteresowanie nimi wzrasta. Powstają coraz ciekawsze historie, nietuzinkowe zdjęcia, a nawet autorskie ścieżki dźwiękowe i efekty specjalne. Często najciekawsze produkcje przygotowują 2-3 osobowe zespoły filmowców amatorów, którzy w takim samym stopniu co kinem, pasjonują się matematyką – mówi Piotr Tomczak z firmy Casio, pomysłodawca konkursu.

Dotychczasowe edycje zgromadziły łącznie 250 filmów, które w serwisie You Tube, obejrzano ponad milion razy. W listopadzie 2010 roku, kanał konkursowy był najpopularniejszym polskim kanałem w serwisie, a drugim w kategorii „kanał edukacyjny” na świecie.

Patronat nad tegoroczną edycją, pierwszy raz w jego historii, objęła Minister Edukacji Narodowej.

Cieszy nas, że panią Minister Hall zainteresował nasz konkurs. To wyraźny sygnał, że władze coraz bardziej dostrzegają zalety nietypowych form promocji nauki w Polsce, których w naszym kraju jest coraz więcej – komentuje Tomczak.

Aby wziąć udział w konkursie „Matma mnie kręci”, należy zarejestrować się na stronie www.kalkulatory.pl i do 2 listopada przesłać swój film. Na filmy konkursowe internauci będą mogli głosować do początku grudnia.

Następnie jury, w skład którego wchodzą matematycy i filmowcy, na podstawie ich popularności i ocen zgłoszonych projektów (przeliczanych w oparciu o specjalny algorytm) wybierze zwycięzców tegorocznej edycji. Jurorzy będą oceniali filmy według 5 kryteriów: pomysłowość, oprawa graficzna, dźwięk, zaangażowanie w projekt oraz promocja matematyki.

Laureat tegorocznego konkursu otrzyma 10 tys. złotych, a zdobywcy kolejnych miejsc: szybkostrzelny aparat Casio Exilim FH25 oraz kalkulator graficzny Casio ClassPad 330.
Organizatorzy nie zapomnieli również o nauczycielach matematyki. Wskazany przez laureata pedagog otrzyma „Nagrodę Mistrza” czyli projektor multimedialny oraz kalkulator graficzny.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl