Neostrada i dodatkowy router - Sieci telekomunikacyjne
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna GRUPY Sieci telekomunikacyjne Neostrada i dodatkowy router
REKLAMA
REKLAMA

Neostrada i dodatkowy router

Brak awataru
Karolina Parzych
Witam wszystkich!
Mam problem i potrzebuję fachowej pomocy... Kupiłam sobie router do ADSL2+, kolega polecił mi jakiegoś Pentagrama 6331-42. Wizualnie jest O.K., możliwości jego nie znam. Kolega pomógł mi go skonfigurować i działa, ale chciałabym aby Internet działał jeszcze w innym pokoju, z drugiej strony domu, WiFi nie łapie już, widocznie grube ściany. Ponieważ znalazłam w domu Linksysa WRT54GC (pozostał ze starego mieszkania) pomyślałam, żeby zrobić z niego switch z WiFi w tym odległym pokoju. Włączyłam jakieś DHCP, bo tak polecił mi mój znajomy, ale nie działa. Czy ktoś mógłby mi pomóc? Będę wdzieczna za pomoc!
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Artur Kulikowski
Witam ;)
Sprawa wygląda następująco... jak dobrze rozumiem router Linksysa masz podłączony kablem z któregoś portów w switch'w w pentagramie do wejścia WAN Linksysa.
Masz 2 opcje:

1.
na Linksysie wyłączyć trzeba DHCP wtedy zadziała on w formie switcha przewodowego i zarazem bezprzewodowego a funkcje serwera DHCP będzie pełnił router Pentagrama, każdemu urządzeniu na kablu lub wifi, które podłączysz do linksysa zostanie przyznany adres z sieci LAN Pentagramu, który pełnić będzie rolę serwera DHCP, czyli z domyślnej puli tego modelu 192.168.1.x/24

2.
Na routerze Linksys musisz ustawić konfigurację tak aby adresy tej sieci nie pokrywały się z adresami sieci Pentagramu czyli przykładowo jak Pentagram twory sieć lokalną (LAN)192.168.1.x/24 to Linksys powinien Tworzyć sieć 192.168.2.x/24. Wtedy automatyczna konfiguracja WAN Linksysa określi "zewnętrzne" ip Linksysa na adres z sieci 192.168.1.x/24, a że tworzy on sieć lokalną 192.168.2.x/24 nie będzie szans na duble adresów i na 100% będziesz miała internet w tej części domu gdzie postawisz linksysa.

Przy drugiej opcji internetu na pewno nie miałaś bo oba routery domyślnie określają swój adres lokalny na 192.168.1.1 a że w danej sieci nie mogą istnieć 2 urządzenia o tym samym adresie - powstawał konflikt

Twój znajomy mało się pomylił DHCP należało wyłączyć i wszystko by działało ;)

pozdrawiam
Ostatnio edytowane 09.11.2009 przez Artur Kulikowski. Powód: formatowanie
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Karolina Parzych
cześć! zrobiłam drugim sposobem i działa - ogromne dzięki za pomoc!!k.parzych
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Artur Kulikowski
musiało zadziałać ;)

polecam się na przyszłość ;)
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl